Пророштво на Баба Ванѓа: Ќе занемете кога ќе дознаете што му рекла на Саша Поповиќ

Поповиќ не можеше да поверува дека погодила сè. Вангелија Димитрова, попозната како Баба Ванѓа, беше планетарно популарна бугарска пророчица кај која многу познати личности дојдоа за совет, меѓу нив и американскиот претседател Ричард Никсон, но и претседателот на СФРЈ Јосип Броз Тито четири пати.

Директорот на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ, еднаш рече дека заедно со Лепа Брена имале можност да го посетат Петрич, од каде што била Ванѓа, па не се криел и дека таа го удрила сè до детелината.

Ванѓа ми вели вака: имаш 37 години, татко ти почина во сообраќајна несреќа, мајка ти остана сама, не пали свеќа за слава, мора да ја предупредиш.

Тој црвен автомобил што го купивте е феноменален, чувајте ги оние трудови што сте ги направиле во Виена (Виена). Се онесвестив бидејќи таа знаеше се. Таа ваша група веќе нема да постои за една година, вие ќе се распаѓате, а ние тогаш бевме на врвот на кариерата.

Ја прашав што ќе правам тогаш, таа ми рече дека ќе почнам да пеам. Кога Брена го слушна тоа, стана од клупата и започна да се смее. Таа ми рече дека ќе вежбам пеење три години и дека ќе ги изгубам трудовите што ги имав во Виена. Сè се случи на тој начин …

Во вашата 48-та година, ќе станете врв на вашата сцена, ќе бидете режисер на нешто и сите пејачи ќе бидат со вас – раскажа директорот на Гранд. На крајот, Ванѓа му кажа на Поповиќ што ќе се случи со неговиот љбовен живот, имајќи предвид дека неговата девојка, која не сакаше да ја спомнува, беше бремена во тоа време, а тоа најмногу ја шокираше.

Заборавете, ништо од вашиот брак, нема да стапите во брак уште шест години. Ја прашувам како, затоа што мојата девојка беше бремена. Таа ми рече да заборавам дека, тоа дете нема да се роди и дека ќе го прекинеме на 5 јануари.

Беше деведесетта година, се омажив во 1998 година, Ванѓа почина во 1998 година. Ми рече дека ќе умрам од природна смрт на 86 години – заврши Поповиќ, пишува „ Објектив “.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!