Родители внимавајте: Дете се бори за живот откако испробало нов „предизвик“ на Тик- Ток

Морничав СНОБИЗАМ МЕЃУ ДЕЦАТА: Девојка во ПРВО одделение е принудена да покаже дали нејзините „ПАТИКИ“ се ОРИГИНАЛНИ, а момчето го нарекуваат СИРОМАШНО затоа што...

Ако има некоја реченица што ме полудуваше кога растев, тоа е онаа познатата што не постоеше во мое време , а зборуваме за периодот...

Штипска, Кратовска или Велешка: Kоја е права пастрмајлија?

Да одиш во Штип, Кратово или Велес, а да не пробаш од нивниот специјалитет исто како и да не си бил таму. Станува збор...

Светот ќе им се сврти наопаку: во 2023 година овој ЗНАК ќе добие огромно БОГАТСТВО, другите исто така може да ГО ОЧЕКУВААТ ОВА!

Според астролозите овие знаци ги очекуваат големи животни промени во наредната година...

Кога Бог ја создавал жената, ја направил со една грешка!

Кога Бог ја создавал жената, ја направил со една грешка! Кога Бог ја создавал жената, кај него дошол еден ангел и го прашал: –...

Елис Трип, 11- годишн момче од Велика Британија е во сериозна состојба и се бори за живот во болницата – откако проба нов предизвик кој го покрена социјалната мрежа Тик-Ток.

„Задачата е да поставите две метални топчиња на јазикот и под него и да се преправате дека имате пирс, но работоте за ова момче тргнале лошо кога случајно ги проголтало двете метални топчиња.

Цела недела се чувствувал лошо, а потоа завршил и во болница. Лекарите најпво помислиле дека му пукнало слепото црво, но набргу се шокирале откако сфатиле дека се работи за магнетни топчиеа кои се залепиле на хируршката опрема.

Тој бил пренесен во болница во Бирмингем, каде што беше подложен на две операции во кои биле отстранети 12,5 сантиметри од цревата. Според „Дејли меил“, лекарите рекле дека Елис е веќе петтото дете што е хоспитализирано во последната недела поради овој предизвик.

Мајката Ејми Кларк рече дека не знае од каде доаѓаат топките на нејзиниот син, бидејќи ги немале дома, но и идејата да го испроба предизвикот кога тој воопшто нема профил на ТикТок.

Лекарите, но и мајката на Ејми, ги предупредуваат родителите и наставниците да проверат што прават на интернет.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Морничав СНОБИЗАМ МЕЃУ ДЕЦАТА: Девојка во ПРВО одделение е принудена да покаже дали нејзините „ПАТИКИ“ се ОРИГИНАЛНИ, а момчето го нарекуваат СИРОМАШНО затоа што...

Ако има некоја реченица што ме полудуваше кога растев, тоа е онаа познатата што не постоеше во мое време , а зборуваме за периодот...

Штипска, Кратовска или Велешка: Kоја е права пастрмајлија?

Да одиш во Штип, Кратово или Велес, а да не пробаш од нивниот специјалитет исто како и да не си бил таму. Станува збор...
error: Содржината е заклучена!