Сакаше само да го изненади сопругот, а почина после три дена

Мајка на две деца, починала после операција за ласерско отстранување на масти со која сакала да го изненади сопругот. Луз Дари Силва починала по компликации од операција, ласерска липосукција

Сестрата на жртвата рекла дека 29- годишната Луз се одлучила на операција за да го изненади сопругот на одмор во Шпанија.Платила 4 милиони пезоси за операцијата за отстранување на сало од стомакот и грбот.

Ден после процедурата таа добила дијареа и е пренесена на клиника со низок крвен притисок. Нејзината сестра додала дека кожата и била црна, што е наводно знак на бактериска инфекција.

Потоа била префрлена на интензивна нега, по што починала три дена по операцијата.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!