Сакам на сите да им го откријам рецептот со кој ја излекував мојата тешко болна жена, може и други ќе се спасат

Откако неговата објава ја прочитаа илјадници луѓе, многумина го испробаа неговиот рецепт и беа презадоволни од резултатите.

Споменатиот рецепт кој можете да го прочитате подолу, го испробала и една жена која три години патела од кашлица која со никакви лекови не и поминувала. На Фејсбук му се заблагодари на господинот Фахрудин Мухиќ, па и самата покажа како го приготвува и консумира овој лек. Да се потсетиме на претходната објава на г-дин Мухиќ:

“Сакам сите луѓе да видат” – вели овој човек. Совеста му налага овој рецепт да го сподели со сите, за да го дознаат и оние на кои им е потребна помош. Фахрудин Мухиќ од Сараево, на својот профил го објави спасоносниот рецепт од ѓумбир и мед, со кој и помогнал на неговата тешко болна сопруга.

Вели дека совеста му налага овој рецепт да го сподели со сите луѓе во светот, за да можат за него да дознаат и оние на кои им е потребен. Еве што тој напиша: “Пред неколку денови го добив рецептот од еден човек од Сараево. Рецептот се состои од ѓумбир и мед, и еве ја сега тука меѓу “нормалните”, без болки.

Жена ми имаше карцином на ендокрини жлезди и беше на апарати 18 дена. Помина и без операции и без хемотерапија… Денес пука од здравје.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

  • 2 поголеми корења ѓумбир
  • 500 г мед

ПОСТАПКА:

Два поголеми корења од свеж ѓумбир се мијат и чистат, па се рендаат најситно во блендер или машина за мелење. Потоа се меша со медот. Се консумира 3-4 пати на ден по една лажица. Се користи пластична, дрвена или керамичка, но да не е метална (железна).

Првите ефекти се чувствуваат после 2-3 дена. Навистина лекот е одличен, би сакал сите луѓе да го видат, сигурен сум дека некому ќе му помогне, споделете го со своите пријатели”, завршува Мухиќ./нмд.мк

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!