Само во Македонија: Пациентка заразена со коронавирус избегала од болница

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А. (58) од с.Вељуса,струмичко, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија“.

Во период од 02.11.2020 до 07.11.2020 пријавената своеволно, без да потпише изјава и да го информира дежурниот медицински персонал, го напуштила Одделението за инфективни болести при Општа болница – Струмица, каде била хоспитализирана, информираат од МВР.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!