Само ставете го ова во еден дел од куќата и ќе привлечете многу пари во домот

Според Фенг- Шуи потребно е да имате ред во домот и не треба да ги затрупувате аглите и да собирате непотребни работи.

Треба да направите место за нови и убави работи во вашиот живот. Со овој трик ќе привлечете пари во домот, а и позитивна енергија.

Потребно ви е:

  • – две раце ориз
  • – 2 стаклени шишиња кои ќе ги затворите
  • – 6 зрна бибер

Многу е едноставно, само ставете ги овие состојки во стаклени садови кои ќе ги распоредите низ домот. Оризот менувајте го на неколку дена.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!