СЕКОЕ УТРО ПИЕ ВОДА СО ЛИМОН СО 1 ДОДАТОК: Неда Украден не отстапува од овој УТРИНСКИ РИТУАЛ

Пејачката Неда Украдена е доказ дека жените секогаш можат да изгледаат убаво без разлика на годините. Таа влезе во осмата деценија, но тоа никогаш не би го дознале од нејзиниот изглед. Тоа е резултат на добрите гени, но и редовна физичка активност и корегирана исхрана.

„Утрото го започнувам со чаша млака вода во која цедам половина или цел лимон и додавам куркума. Пијам голема шолја турско кафе без шеќер и за тоа време читам пораки, гледам вести, а потоа правам моите утрински вежби“, изјави пејачката која најде решение за брзо слабеење.

„Порано беше лесно, но денес, кога ништо не помага, постои диетата со липосукција. На оваа возраст се трудам првенствено да се грижам за своето здравје, а со тоа и за изгледот. Ми се допаѓа овој систем за слабеење, бидејќи дава брзи резултати, а не се чувствувам исцрпено и не сум гладна за време на режимот“, вели Неда за Азра, која е физички активна.

„Секако, после тоа се занимавам со физичка активност, па редовно вежбам табата, моите омилени вежби, а покрај тоа и пливање и тенис. Не консумирам цигари и алкохол, освен една или две чаши вино. Се трудам да Јадам медитеранска храна. Се готвам и храната мора да биде свежа.

Foto: Neovisual
Foto: Neovisual

Сепак, се разбира, понекогаш јадам и бурек, само за да си ја задоволам желбата“, признала Неда.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!