Се врати по три месеци дома и се престраши од тоа што го виде во кујната (ФОТО)

Ако има начин, природата ќе го пронајде. Кога студентката Дона Пори го заклучила станот за да се изолира со сопругот, не очекувала што ќе најде таму кога ќе се врати по три месеци.

Таа го сподели своето изненадување на Твитер и нејзината објава стана хит, а наскоро многу други почнаа да објавуваат слични фотографии.

Дона раскажува дека не сакала да ги изеде или да ги фрли компири, па внимателно ги извадила од станот и ги пресадила надвор.

„За време на преместувањето на компирот не можев , а да не ги измерам никулците. На мое изненадување, некои се долги скоро еден метар“, рече таа.

Откако ги видоа сликите на Дона, луѓето почнаа да споделуваат свои фотографии од случајно из’ртен компир, а некои слични фотографии на социјалните медиуми станаа хит.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Garden Of… (@the_garden_of_)

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!