Се капела, па почувствувала зуење во ушите – се фатила за увото и почувствува дека нешто мрда

Рос Вајн Џоунс, позната британска колумнистка, доживеала вистински хорор на одмор на езеро во Девон каде го славела и роденденот.

„После капењето, вода ми влезе во уво. Следниот ден се чувствував лошо, но мислев дека тоа е поради румот кој го пиев на роденденот. Три дена подоцна и понатаму ми беше лошо, а увото ме болеше“, рекла таа.

„Чувствував дека увото ми пука, зуе, но мислев дека тоа е поради промената на притисокот затоа што бев на излет во планина. Меѓутоа, оденднаш не можев ниту да зборувам и му беше страшно лошо.

На крајот морав да излезам од автомобилот и почувствував дека нешто ми излегува од увото. Бев уверена дека е восок, но потоа си ги видов нозете. Тоа беше пајак и тоа многу голем пајак. Мачнината престана веднаш штом тој излезе, но траумата ми остана“, раскажала таа.

Рос веднаш отишла во болница за лекарите да ѝ отстранат евентуални јајца кои можеби пајакот ги оставил, а се испоставило дека има воспаление на увото и лабиринтитис, а дека сето тоа го предизвикало водениот пајак, кој ѝ влегол во увото додека се капела.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!