Се сеќавате на момчето кое стана татко на 13 години? Приказната доби неверојатен пресврт

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

– Тоа беше лудо време. Само што ја држев Мејси во моите раце за прв пат беше неверојатно. Бев премногу неискусен, но ми се допадна додека ја држев и веднаш ја засакав, рече Алфи.

Новинарите ја опколија неговата куќа, не му дозволуваа “да дише” со месеци, а неговата мајка беше очајна и несигурна во целата приказна, па одлучи да провери сè Пред девет години, тогаш тринаесетгодишниот Алфи Патен, стана татко, што ја зачуди целата планета.

Тогаш се породи девојката, Шантел Штедман, која во тој момент имала само 15 години. „Тоа беше лудо време. Само што ја држев Мејси во моите раце за прв пат беше неверојатно. Бев премногу неискусен, но ми се допадна додека ја држев и веднаш ја засакав, рече Алфи.

Таа го однесе на тест за татковство, а потоа се покажа дека Алфи не е татко, и дека една од најпознатите бомбастични вести во историјата на Британија е лага.

– Плачев со денови и едвај ја напуштав мојата соба. Ситуацијата беше влошена, бидејќи никогаш повеќе не ја видов Мејси, бидејќи Шантел и нејзиното семејство се иселија веднаш штом дознале дека не сум татко, вели Алфи.

По целиот хаос, се покажа дека мајката на женското бебе всушност имала односи со уште едно тринаесетгодишно момче по име Тајлер, кое живеело во соседството.

Денес Алфи е задоволен од својот живот, и на крајот, како што вели, среќен е што тој не е таткото. Тој не размислува за татковство, барем не уште некое време.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!