Сируп од пиво ја лечи кашлицата за 1 ден! Потребна ви само уште оваа состојка

Со помош на овој рецепт ќе се решите од кашлицата за само 24 часа, тврдат оние кои го пробале. Состојки: 150 гр шеќер, 1/2 л пиво.

Начин на подготовка: Во сад на тивок оган растопете шеќер додека не се претвори во карамел. Тргнете од оган и додајте пиво.

Вратете го сирупот на шпорет и мешајте додека сè не се поврзе. Гответе 15-20 минути додека сирупот не добие густина на мед. Тргнете од оган и ставете го во стаклен сад.

Упатство за употреба: Земајте по една лажица сируп дневно. Напомена: Доколку имате сува кашлица, во сирупот додајте лажичка суво нане.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!