Со години криел тајна под работната маса: После смртта на својот сопруг пронашла нешто што ја оставило без зборови

Нивната љубов била инспирација за многумина и траела со години. Меѓутоа, целиот свет на Беки се срушил кога неочекувано нејзиниот сопруг починал на крајот на минатата година.

Како би се справила со тешката ситуација, решила да се занимава со гравура за да ги заборави тажните мисли. И требал простор за работа, па одлучила да оди во старата работилница на мажот.

Синот и помогнал да ги поправат работите на кои работел Мејсон. Кога ја свртиле масата погледнале порака која ги оставила без текст.

Имено, Мејсон и оставил порака на Беки, во која вели дека многу ја сака и дека со неа ги поминал најубавите денови во животот.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!