Со пластично шише лесно може да ви го украдат автомобилот (ВИДЕО)

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

Ако видите пластично шише кај гумата на вашиот автомобил веднаш повикајте полиција, бидејќи овој метод е еден од најновите за кражба на возила, измислен во Америка. За многу брзо време се пресели и на европско тло.

Овој метод кражба на автомобил, кое крадците го вметнуваат во просторот помеѓу гумата и автомобилот, подалеку од возачкото седиште. Тие избираат место подалеку од возачкото седиште од две причини: прво – за возачот да не го забележи шишето при влегување во автомобилот и второ, за да биде што подалеку од своето седиште кога ќе излезе.

Оваа кражба функционира така што возачот, кога ќе го запали автомобилот, ќе слуша чудни звуци од шишето. Во брзање да провери што се случува, веројатно нема да успее да го исклучи моторот и да го извади клучот пред да замине.

Тоа е одлична можност за крадец кој ќе ја искористи приликата додека возачот го извлекува со шишето да влезе во возилото и да избега. Единствената опција е да ги погледнете гумите пред да влезете во автомобилот.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Климата ќе троши три пати повеќе струја, ако не престанете со една навика! Оваа заблуда чини многу!

Поевтините модели без инвертери можат да се загреат само кога надворешната температура е над 0°C. Употребата на клима уреди се јавува како најголем фаворит,...

Престанете да ‘рчите засекогаш – пијте пред спиење и спијте како бебе! Најдобар пријател на здрав и мирен сон

'Рчењето е секојдневен проблем за многу луѓе. И за оној што 'рчи и за оној што го дели истиот кревет со него. Оваа состојба...
error: Содржината е заклучена!