Татко и е милионер, и купил стан, а нејзината одлука ги остави сите во страв: Еве каде ќе работи ќерката на Саша Поповиќ

Ќерката на Саша Поповиќ не сака да се експонира во јавноста, студирала на два факултета, но и двата ги напуштила. Саша ја користи секоја прилика да покаже колку е горд на својата ќерка Александра. Го напуштила семејниот дом и започнала самостоен живот.

Поранешниот сопственик на „Гранд продукција“ и подарил стан во комплексот на Бежанијска коса, кој го изградил, како и продавница за да може да започне приватен бизнис.

– Сузана е во куќата со мене. На ќерката и синот им купивме станови, кафеани и гаражни места и ги обезбедивме. За нас е важно да бидеме блиски. Пошто сум пензионер, некој да ме посети во старо време, а ние да им бидеме блиску, Господ ќе дозволи да дојдат внуците.

Им ги опремивме становите, тоа им е најубавиот новогодишен подарок. Навистина се скромни, ова не го ни побараа, тоа беше на Сузанина и моја желба – изјави неодамна Поповиќ.

По завршувањето на курсот за маникир, Александра решила својата кариера да ја продолжи во светот на козметиката.

– Го заврши и работи за пријателите од нашата куќа, и тоа бесплатно. И купивме стан и дуќан во блокот кај што градам, таму ќе и отвориме салон, а снаата, сопругата на Даниел, ќе се шминка и епа така заработуваат.

Ќерката на 8 март полни 24 години. Ја терам да положи возачки тест, еве тато ќе ти купи кола, но таа не беше заинтересирана, но еве, сега конечно ја натерав да положи и и купив „смарт“ – рекол Поповиќ.

Инаку, иако нејзиниот татко важи за еден од најмоќните во локалниот шоубизнис, Александра е скромна млада жена која сака сама да се бори за успех.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!