Трикот ви е пред очи, но не го гледате: Кујнска идеја предизвика расправа на интернет, поврзана е со даската за сечење

Кујнската даска за сечење е сојузник во припремата на храна бидејќи го олеснува сечењето на месо, зеленчук и останатите намирници. Но, на интернет кружи една објава која ги воодушеви сите љубители на готвењето. Трикот покажува дека цел живот погрешно ја користиме даската.

Имено, дупката која ја имаат повеќето даски за сечење служи за ставање на намирниците во садот без да направите неред во кујната. “Погрешно ја користите даската за сечење. Дупката има своја цел”, стои во описот објавен на Твитер од страна на “Edmonton Journal”.

Под објавата започнале да коментираат и зачудените корисници. “Не верувам”, “Што?! Јас мислев дека дупката служи за закачување на даската”, “Како овој трик би ви заштедил време?”, “Па тогаш треба да има две дупки, едната ви е потребна за држење на даската”, се само дел од коментарите кои се појавиле под твитот.

Последни објави

Не се чувствувала добро, па отишла на доктор: Кога ѝ извадиле крв, докторите останале шокирани

Њујоршките доктори не можеле да си поверуваат на очите, кога и извадиле крв на една 25 годишна жена на...

Само што се породила ја однеле во другата соба да умре, но се случило чудо!

Патрисија и Лу биле воодушевени кога дознале дека таа е бремена и ги чека бебе. Но само неколку дена...

Се развеле кога тој имал 99, а таа 96 години, причината го шокираше светот, зарем се уште мислат на тоа?

Постојат случаеви какви никогаш порано не постоеле, да луѓе постари и од 80 години бараат развод за да можат...

Една соседка ми ко кажа овој трик и оттогаш, пред да тргнам на пат, секогаш …

Можеби вие веќе подолго време сте биле далеку од вашиот дом, а кога ќе се вратите дома, можете да...
- Advertisement -

Нејзиното момче ја оставил кога ја видел без шминка. Таа споделила на интернет како изгледа навистина

Оваа убава девојка живее во Лондон. Низ целиот свој живот Софија страдала поради нејзината несовршена кожа. Луѓето секогаш ме...

Орајќи ја нивата удрил во плаво буре- кога го отворил внатре се наоѓало вистинско богатство (ФОТО)

Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат. Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!