Трик кој проверено делува: Oслободете се од комарците за секунда – потребни ви се само две состојки

Не знаете како да се ослободите од здодевните комарци, а да не користите спрејови или пак некакви хемикалии?

Ќе ви претставиме еден трик од природата, после кој ќе може да потонете во вашиот сон без здодевните, мали инсекти. Сè што ви е потребно е лимон и каранфилче. Лимонот исечете го на половина, па во секоја од неговите половини забодете ги каранфилчињата.

Потоа, ставете го лимонот во собата во која што престојувате. Сите кои што го пробале овој трик велат дека помага, но не само кај комарците туку и кај мувите, а голем плус е тоа што лимонот и каранфилчето со својот мирис ја освежуваат просторијата.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!