Фотографија која го распарува срцето: Куче ја чува куќата која веќе ја нема

Куче сѐ уште ја чува куќата во Мајски Пољана која се срушила за време на разорниот земјотрес кој вчера ја погоди Хрватска.

Фотогорафијата стана вирална и масовно се споделува на социјалните мрежи, а ја ја фати камерата на телевизијата Н1.

Црно куче лежи на цигли кои се срушени на местото каде до вчера имаше куќа.

Голем број здруженија за заштита на животните од цела Хрватска веќе организираат акции за помош на домашните миленичиња и животните кои настрадаа во потрсот.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!