ФОТО: Нарачала торта со принцеза од Дизни, но добила друго – со срам ја изнела пред гостите

Девојка која нарачала торта за 25. роденден поприлично се изненадила од она што го добила. Мајката на Кенсли Дејвис се јавила во слаткарница и нарача торта со тема Моана, главната улога  истоимениот анимиран филм на Дизни. Но, наместо Моана добила – марихуана.

Фотографиите кои Кенсли ги објавила на Фејсбук станале хит на интернет.

-Немав можност да ви го раскажам искуството овој викенд со роденденската торта. Мајка ми се јави и нарача торта велејќи дека многу ја сакам Моана. Треба ли да кажам дека тие луѓе мислеле дека рекла марихуана – напишала таа во опис на фотографијата од тортата.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!