ФОТО: Со машина го исчисти седиштето во автомобилот – се згрози од бојата на водата по чистењето

На една Фејсбук група беше објавена видео снимка на која се гледа жена кога ги чисти седиштата во автомобилот со смукалка во која претходно ставила течност за чистење на теписи.

Со секој потег отстранувала многу валканици од седиштата што се гледа и на фотографиите. Овој дел од автомобилите на прв поглед изгледа чисто, затоа што прашината се крие во навлаките.

Кога завршила се запрепастила од глетката.

Нејзината поента била сите да се уверат дека седиштата треба редовно да се чистат, затоа што тие се легла на валканици и бактерии, па со самото тоа се и потенцијален извор на зарази.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!