Фрлете ги апчињата за спиење: Само половина лажица од овој зачин и ќе спиете како бебе!

Фрлете ги апчињата за спиење: Само половина лажица од овој зачин и ќе спиете како бебе!

Пореметувањето на сонот може да биде последица на различни фактори, а некои од нив се нездрава исхрана, замор, физички и психички проблеми, консумација на алкохол и никотин и слично.

За среќа, еден зачин може да ви помогне подобро да спиете – мускатно оревче. Еве како се употребува ова мускатно оревче.

Мускатното оревче е исклучително ефикасен третман кога станува збор за нарушување на спиењето. Покрај бројните придобивки кои ги има овој зачин, тој има и умерен седатив кој ефикасно делува кога станува збор за нарушување на сонот.

Измешајте половина лажица мускатно оревче во чаша топла вода. Консумирајте неколку часа пред спиење.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!