„Храната ќе биде скапа, човекот ќе јаде човек. Доаѓаат промени, страшни ужаси и време на одмазда“

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

Францускиот лекар и астролог Мишел де Ностредам, попознат како Нострадамус, успеа да предвиди некои клучни моменти од човечката историја како 11 септември, подемот на Адолф Хитлер, големиот пожар во Лондон и други катастрофи.

Починал во 1566 година, а на светот му оставил 942 пророштва, кои продолжиле до 3793 година.По многуте турбуленции низ кои преживеа човештвото во последните неколку години, многумина се прашуваат што ни подготвува 2023 година. Еве што предвиде Нострадамус за следната година.

Големата војна
Уште една голема светска војна е пред нас, едно од толкувањата на стиховите на Нострадамус гласи: „Седум месеци голема војна, луѓе мртви поради злото“, напиша тој.

Имајќи ја предвид ситуацијата во која се наоѓа Европа, се поставува прашањето дали руската инвазија на Украина ќе ескалира и ќе се прошири во целиот свет, заедно со опасностите од користењето нуклеарно оружје.

Ништо од сонот за Марс
– Светлината на Марс ќе се изгасне – е еден од стиховите на Нострадамус кој се поврзува со претходниот за седумте месеци од големата војна. Дали неговото предвидување значи крај на сонот на Илон Маск да патува на Марс или нешто повеќе?

Економска криза
Откако светот беше опустошен од корона вирусот, по бројните заклучувања и во екот на кризата поради војната во Украина, економската криза е нешто со кое повеќето луѓе се справуваат веќе некое време. Инфлација, поскапување на енергенсите и основните прехранбени производи – со сето ова се справуваме со месеци.

Според предвидувањата на Нострадамус, ова е само почеток и работите ќе станат многу полоши. Во своите стихови тој наведува дека цената на пченицата ќе биде толку висока што „човек ќе јаде друг човек“. Морбидно и драматично предвидување покажува дека трошоците за живот уште повеќе ќе пораснат, но да се надеваме дека споменатиот канибализам е само поетско претерување…

Глобално затоплување
„Четириесет години нема да има дожд. Четириесет години ќе има дожд секој ден. Сувото ќе биде уште посуво, а потоа ќе има големи поплави“, е репликата на Нострадамус што многумина ја толкуваат како страшно предвидување за климатските промени. .

Иако овие стихови може да значат голем број апокалиптични сценарија, делови како суво копно и големи поплави укажуваат на глобалното затоплување. Иако, периодите од 40 години се енигма…

Граѓански немири
Бидејќи сето она што Нострадамус досега го предвиде се оствари, не можеме да очекуваме човечката раса само да седи и да чека. Поради уништување на животната средина, лошите услови за живеење, високите трошоци, Нострадамус предвидува и бројни граѓански немири ширум светот.

– Порано или подоцна ќе видите големи промени, страшни ужаси и одмазда – напишал Нострадамус.

Извор: 24sata.hr

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!