Целосен „локдаун“ на угостителските објекти? Во понеделник состанок на Комисијата за зразни болести

Членови на Комисијата за заразни болести за „Фактор“ велат дека можно е да се воведат построги мерки за време на престојните празници и начинот на работа на угостителските објекти со цел да се спречи ширење на заразата, а не истовремено се нагласува и дека членови на Комисијата се и за целосен „локдаун“.

Извори за порталот велат дека ќе се анализира состојбата, па според тоа ќе се одлучува дали ќе се промени работното време или ќе има денови во кои нема да се работи.

Се посочува и дека дел од членовите на оваа Комисија се за целосено затварање на сите угостителски објекти од 31.декември до 8.јануари со цел да се спречи ширење на заразата.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!