ЧИНИ ПОМАЛКУ ОД 100 денари: Направете смеса која ги чисти ЦРЕВАТА од ПАРАЗИТИ, детоксицира, Помага при СЛАБЕЕЊЕ

Паразитите можат да направат хаос на телото. Поради нив многу често се чувствуваме слаби, уморни, здравјето ни се влошува, се развиваат разни болести, состојбата на косата и кожата се влошува, а органите на ангажманот работат полошо.

Во повеќето случаи, тие се најзастапени во цревата, бидејќи таму користат шеќер и супстанции кои се претвораат во шеќер. Затоа, важно е да се ограничи внесувањето не само на шеќер, туку и на тестенини, колачи, леб итн.Како да се ослободите од паразити?

Исфрлањето на јаглехидратите и шеќерот од исхраната не е доволно. Паразитите се многу отпорни на „неповолни“ услови, па можат да живеат во цревата долго време. Евтин домашен лек може да ви помогне да се ослободите од паразитите.

Состојки:

  • 2 супени лажици (20 g) ленено семе
  • 1 лажичка (2 g) каранфилче
    Како се подготвува?

Каранфилчето и лененото семе сомелете ги во прав во мелница за кафе или блендер. Најдобро е состојките да се мелеат посебно бидејќи каранфилчето е суво, а лененото семе ослободува маснотии. Соединете ги овие две состојки и додадете една лажица (свежо мелена) во чаша млеко, јогурт, кефир или смути.

Користете го овој домашен „лек“ континуирано три дена, секое утро, а потоа направете тридневна пауза. Потоа повторете го третманот.

Не треба да користите подолго од еден месец, колку што е потребно за целосно чистење на цревата од паразити. За да го одржите организмот „чист“ и во оптимална кондиција, доволно е да нанесувате чистење 2-3 пати годишно!

Зошто функционира?
Каранфилчето содржи супстанции кои негативно влијаат не само на самите паразити, туку и ги уништуваат нивните јајца. Лененото семе е „натоварено“ со влакна. Тие апсорбираат течност и го пополнуваат волуменот на цревата, како резултат на тоа, паразитите постепено го „напуштаат“ своето живеалиште.

Со редовно користење на овој „лек“ можете да се ослободите од сите видови паразити, да го намалите количеството на токсини во организмот, да го намалите апетитот и желбата за тесто и слатки. Покрај тоа, забележано е дека помага при слабеење и му помага на телото да работи како часовник!

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!