Чини помалку од 50 денари, а ќе ви ги грее стапалата цела зима – со овој трик ќе ви биде топло што и да облечете

Планинарите и велосипедистите кои возат по снег се колнат дека овој трик е надјобар за во зима. Велат дека е најделотворен начин стапалата да ви бидат стоплени, какви и да одберете чевли.

Потребна ви е алуминиумска филија за заштита од сонце за шофершајбни, која во кинеските продавници може да ја најдете и за 50 до 100 денари.

Исечете парче кое совршено одговара на вашата обувка и ставете го под влошката, па со тоа ќе си обезбедите сјајна изолација од ладната зима и ќе одржите топли стапала.

Погледнете детално на видеото:

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!