Јапонија предупреди дека четири руски воени бродови со чудна траекторија, се движат кон Европа

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и добро расположение, а месецот што...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш кога ќе почувствуваме потреба од...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите и проблемите! Низ животот наизменично се...

Денес е ПЕТРОВДЕН: Ова утро измијте се со роса, а овие обичаи СТРОГО забрануваат една работа

Нашата православна црква и нејзините празници денес го слават еден од најголемите празници, Петровден. Во пресрет на големиот празник се бере цвеќе и се...

Што се случува по смртта – сведоштво на девојка која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст

Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

Јапонската војска соопшти дека забележале четири големи руски амфибиски воени бродови кои пловат во близина на јапонските острови и се упатуваат кон запад, веројатно кон Европа, пренесе Канал 5.

Сликите на амфибиските транспортери, кои вообичаено се користат за истовар на експедиционите сили на брегот, објавени од јапонското Министерство за одбрана, покажуваат голем број воени камиони на палубата.

„Нивната насока сугерира дека е можно тие да се движат кон Европа“, рече портпаролот на јапонското Министерство за одбрана. Запрашан дали е можно да одат кон Украина, тој рече дека тоа е можно.

Поморска патрола на јапонските сили за самоодбрана во вторникот најпрво забележа руски бродови, способни да носат десетици тенкови, други воени возила и стотици војници, и ги надгледувале додека минувале на запад од Тихиот Океан до Јапонското Море преку теснецот Цуруга што го дели главниот јапонски остров Хоншу од островот Хокаидо.

„Невообичаено е руските бродови да минуваат низ теснецот толку блиску до јапонска територија“, рече воениот портпарол.

АКТУЕЛНО

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Kаква е ползата што не јадеш месо, ако го јадеш брата си? Поуки и препораки во текот на постот

Постењето не е само воздржување од мрсна храна или нејадење, оти и ѓаволот воопшто не јаде, ама јаде души човечки и е полн со...

КАКО ДА ГО ПОВИКАТЕ СВОЈОТ АНГЕЛ ЧУВАР – ТОЈ СЕКОГАШ Е СО ВАС: Старецот Пајсиј од Света Гора вели дека една работа не поврзува!

Старецот Пајсиј Светогорец оставил совет како да се поврзете со својот ангел чувар! „Личноста која го чувствува присуството на Ангелот чувар станува мирна, самоуверена,...

ВИДЕО: Зошто Зоран Илиев-Роџер со своето семејство ја напушти својата татковина Македонија?

Погледнете зошто Зоран Илиев-Роџер со своето семејство ја напушти својата татковина Македонија.
error: Содржината е заклучена!