Ја испрскала оваа чудна домашна мешавина по каучот, а валканиците почнале да излегуваат – мебелот бил како нов

Една мајка од Австралија на Фејсбук го споделила својот неверојатен трик со кој го исчистила мебелот, а резултатот ги импресионирал домаќинките ширум светот.

На Фејсбук групата „Мајки кои чистат“ го покажала својот трик. Имено, земала средство за чистење протерзи. „Прво ги исчистив плочките, Кога видов фантастични резултати, не можев да одолеам да не го пробам трикот и на софата – вели мајката.

-Користев топла вода во која ставив 3 таблети зас чистење протези или вилици. Чекав да се растворат и потоа попрскав по каучот.

Оставив да отстои на ткаенината 5 минути, а потоа истрив со груба четка, а со пешкир ја впивав валканата вода која извираше од каучот – вели оваа мајка. Ако и на вашиот кауч му треба чистење, тогаш ова е идеално евтино решение и за вас.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!