ЈЕЛЕНА БИН ДРЕЈ: Живеам во харем, мојот сопруг има 147 жени, а навечер ми ја отвораат златната порта да прошетам!

За Јелена бин Драи велат дека живее во харем според шеријатските правила, а еве што вели таа за сето тоа. Јелена Бин Драи, која се здоби со популарност како Мис на Југославија, повеќе од десет години живее во Дубаи, каде се омажи за локалниот шеик Саид Бин Драи, чие богатство се проценува на две милијарди долари.

Двојката има и четири деца, деветгодишната Асија, една година помладата Хилал, шестгодишниот Хамдан и бебето Рашид. Меѓутоа, поради фактот што е мажена за шеик, Јелена често наидува на бројни навреди и стереотипи, како на пример дека е „сиромашна жена во харем“, на што се осврна во интервју за Телеграф, нарекувајќи се себеси како „повампирката Хурем“.

Да бидам искрена, да фрлам камен на секое куче што лае по мене, нема да стигнам далеку, рече поранешната мисица, сега успешна претприемачка, која ги коментираше и коментарите за тоа како живее во харемот.

Секако дека живеам во харем. Јас сум повампирка Хурем. Мојот сопруг е Султан Величествениот, тоа веќе го знаете, а за среќа има уште 147 жени, па не морам да го тепам и да го гледам секој ден за време на оваа пандемија, рече Јелена низ смеа и откри каков е нејзиниот живот.

Кога не се занимавам со сопругите на султанот и кога ми остануваат час или два слободно време, тогаш под „Бин Драи Капитал“ го водам здравствениот сектор, IT-Tech start-up секторот, градинка и неколку други компании. Понекогаш се занимавам и со деца, само да се сетам која им е мајка.

Тренирам, а навечер шетам на плажа кога ќе ја отклучат оградата од мојот златен кафез“, изјави во свој стил поранешната манекенка. Успехот, тврди таа, е единственото нешто што луѓето никогаш не го простуваат, па новинарите на споменатиот медиум ја прашаа дали мисли дека тоа е причината поради која често е мета на критичарите.

Не сум сигурна за каков успех мислиш. За бизнис или зошто добро се омажив?“, праша Јелена, која еднаш годишно ја посетува родната Србија. Со оглед на тоа што поради тоа што е мажена за муслиман, наидува и на навреди против исхраната, тоа духовито го прокоментира и Јелена.

Во Србија доаѓам кога ми дозволуваат обврските околу палатата и кога копнеам по свински уши и опашки, само се надевам дека султанот нема да го прочита ова“, заклучува таа.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!