ЌЕ ИМ КРЦКА НОВЧАНИКОТ – ДО 20 Февруари стигаат пари кај овие 4 хороскопски знаци!

Јануари беше ретрограден поради движењето на планетите како што се Венера и Меркур наназад, но февруари со Марс и Венера во Јарец нè става на тест и ни укажува дека треба да работиме напорно за да го постигнеме она што го сакаме.

Ова важи и за финансиите, а некои знаци ќе имаат повеќе пари од другите во зодијакот. Астролозите тврдат дека Вагата, Скорпијата, Стрелецот и Јарецот до 20 февруари ќе имаат повеќе пари од другите знаци.

ЈАРЕЦ – Во споредба со другите три знаци, ќе заработите помалку пари, но тоа е подобро од ситуацијата во јануари. Меркур во Водолија ви носи полесна заработка. Ќе има повеќе пари, но и трошоци. Бидете мудри како што сте вообичаено.

Постојано ќе бидете зафатени со состаноци, средби, проекти и идеи па така времето ќе ви прелета многу брзо. Ова може негативно да влијае на односите со семејството и пријателите кои ќе се пожалат на недостаток на внимание. Оние од вас кои се вработени во областа на индустријата или инженерството ќе имаат најмногу среќа во својата кариера. Постои можност за службено патување во странство.

ВАГА – Планетите во Јарец ве нервираат, но разбирате дека вашата финансиска состојба зависи исклучиво од вас. Веројатно веќе сте сфатиле дека е време да отворите нешто свое и да заработите профит врз основа на тоа. Не ги знаеш парите од твоите родители. Можеби ќе одлучите да инвестирате во недвижен имот.

Ѕвездите повторно ќе бидат на ваша страна бидејќи ќе ви биде потребен сосема мал напор за да ги остварите вашите цели. Овој период ќе биде идеален за да воспоставите контакт со другите и лесно ќе можете да стекнете пријатели меѓу новите познајници.

Месецот ќе биде особено успешен за оние од вас кои се вклучени во интелектуалната сфера. Големи се можностите за унапредување на работа. Осамените Ракови ги очекува краткотрајна романса, а оние кои се во врска ќе мора да направат рамнотежа помеѓу работата и љубовта.

СКОРПИЈА – Пред вас е недела на добри договори и покачување на платите. Вие сте еден од знаците кои најмногу ќе ве изненадат во Новата година, бидејќи планетите работат за вас. Јупитер во Риби ви носи нов извор на приход. Можете лесно да заработите пари со забава или спорт или нешто креативно.

Последниот месец од зимата со себе ќе донесе значителен број прашања, но тоа нема да ви влијае врз доброто расположение. Сепак, честата расеаност може негативно да се одрази врз односите со колегите и повисокото раководство.

Што се однесува до финансискиот аспект, не треба да се грижите бидејќи ве очекува период на постојани приходи. Доколку не сте во врска има можност да запознаете нов пријател, а ова ново познанство може да прерасне во врска.

СТРЕЛЕЦ – Вие сте еден од знаците кои најмногу ќе заштедат во овој период. Парите ќе доаѓаат од повеќе страни, а воедно ќе има и подобра деловна понуда. Планетите во Јарец не ви дозволуваат да се збогатите преку ноќ, но на пат сте да заработите сè повеќе пари.

Успехот во кариерата ќе се одрази и врз вашиот приватен живот и сѐ ќе ви оди во најдобар ред. Искористете го овој просперитетен период и однесете го вашиот партнер некаде на патување или едноставно направете пауза и одвојте време еден за друг. И двајцата го заслужувате тоа.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!