7 ЗНАЦИ ДЕКА ВО ДОМОТ ВИ Е СОБРАНА ЛОША ЕНЕРГИЈА: Еве како веднаш да се ослободите од неа – потребен Ви е и темјан

Експерт за говор на тело: Путин има сериозен здравствен проблем

Во написите на медиумите во светот веќе подолго време се шпекулира дека рускиот претседател Владимир Путин е во лоша здравствена состојба. Шпекулациите за лошата...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито, нејзиното доаѓање во Белата палата и принудното заминување од неа, почетокот, но и крахот на...

Што се случува со Путин: Зошто се држи толку цврсто за масата- вчерашна снимка предизвика многу нејаснотии (ВИДЕО)

Снимката од средбата на Владимир Путин со Сергеј Шојгу, рускиот министер за одбрана, ги започна шпекулациите дека на шефот на Кремљ не му е...

Честитајте го празникот на најблиските: Ова се најубавите пораки за Велигден

Велигден е најубавиот православен празни, а ова се најубавите пораки. *Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас … ЉУБОВТА … ИСКРЕНОСТА …...

Колку време може да се јадат велигденските јајца?

Секоја домаќинка за Велигден вапца повеќе јајца, па најчесто дел од нив се фрлаат. Треба да бидеме внимателни од каде купуваме јајца, како и...

Дали вашиот дом е полн со негативна енергија – обрнете внимание на овие 7 знаци! Еве како енергично да го исчистите вашиот животен простор…

Не ви се потребни посебни вештини или способности за да одредите дали премногу негативна енергија се акумулирала во куќата, само треба да обрнете внимание на некои знаци. Еве неколку сигнали дека премногу негативна енергија се акумулирала во вашиот дом:

  • Чести дефекти на уредите во куќата
  • Проблеми со електрична енергија
  • Растенијата во куќата венеат без причина
  • Мирис (често без причина)
  • Проблеми со вода и цевки
  • Чести конфликти и лоша комуникација меѓу членовите на семејството
  • Повторување на лоши соништа

Ако препознаете најмалку четири од горенаведените знаци, тогаш треба да размислите за енергетско чистење на просторот. Како да го исчистите просторот од негативна енергија? Постојат многу едноставни начини на кои секој може да аплицира, а еве неколку од нив:

1. Медитацијата и афирмациите се одличен начин да го исчистите домот од негативна енергија. На овој начин можете да ги исчистите и мислите и енергијата во просторот за живеење. Пожелно е тоа да го правите секој ден, тогаш ризикот од полнење на просторот со негативна енергија значително се намалува.

2. Исчистете го нередот! Соберете го целото ѓубре, сите скршени и непотребни работи и фрлете ги или рециклирајте ги. Измијте ги огледалата, подот и мебелот. Обрнете посебно внимание на аглите на куќата. Таму се акумулира голема количина на енергија.

3. Исто така, важно е редовно да се проветруваат просториите и да се пушта свеж воздух во домот. Ова и помага на позитивната енергија слободно да циркулира низ куќата.

4. Последната фаза е ставање работи во куќата кои привлекуваат позитивна енергија. Најлесен начин е да користите темјан. Оваа миризлива смола, темјанот, ви овозможува да активирате позитивна енергија во себе, но и во вашиот дом.

Запалете темјан и исчистете го вашиот дом од лоша енергија.

АКТУЕЛНО

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито, нејзиното доаѓање во Белата палата и принудното заминување од неа, почетокот, но и крахот на...

Честитајте го празникот на најблиските: Ова се најубавите пораки за Велигден

Велигден е најубавиот православен празни, а ова се најубавите пораки. *Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас … ЉУБОВТА … ИСКРЕНОСТА …...

Колку време може да се јадат велигденските јајца?

Секоја домаќинка за Велигден вапца повеќе јајца, па најчесто дел од нив се фрлаат. Треба да бидеме внимателни од каде купуваме јајца, како и...
error: Содржината е заклучена!