Most recent articles by:

admin

- Advertisement -

Не е сеедно: Иконите во домот треба да се поставени на овие места

Во ходникот – закачете ја иконата наспроти влезната врата бидејќи ги благословува тие што влегуваат и тие што излегуваат од домот. На источниот ѕид – свештеникот ќе...

Потресна исповед на една професорка: Госпоѓо денеска мирисавте како што мирисаше мојата мајка

Се викаше госпоѓа Нада. Првиот ден од школската година во петто одделение на своите ученици им кажа една лага. Како и сите професорки им рече...

Сестри од педијатрија мислел дека никој не ги гледа што прават, но една мајка ги разоткрила

Шелби и Џонатан имаат ќерка Софи која моментно се бори за својот живот. Кога двегодишното девојче не се чувствувало добро и имало проблем со...

Сите се запрашаа што бара оваа убавица со старец, а таа им одговори (фото)

Манекенкста Ксенија Дели ниже големи успеси во светот на модата. Сепак најпозната е поради бракот со египетскиот милионер Осами Фатиј Рабаху АЛ- Шарифо. Светот дозна...

Трик за чистење на веце школката кој секоја домаќинка треба да го знае – ќе ви мириса со денови

Одржувањето хигиена во домот е неизмерно важно за вашето и здравјето на вашето семејство. Исклучително е тешко да се исчистат наслагите под оквирот. Совет е...

Прво ќе ги изведам децата на прав пат, а потоа ќе живеам. Но, животот имал друг план…

Една стара жена за подарок добила кутија полна со крушки. Одлучила прво да ги изеде оние презреаните крушки, за да не скапат, па потоа...

Фотографирала човек кој спие во ресторан,па споделила на Фејсбук – не можела ни да претпостави дека ќе му го промени животот (ВИДЕО)

Кога една американка видела маж какоспие во Мекдоналдс во Фајтвил, сакала со сите да ја сподели својата лутина на социјалните мрежи, меѓутоа не се...

Старица од Скопје раскажува: Јас ги родив, ги чував, ги школував, кога требаше тие мене да ме чуваат ме однесоа во дом за стари...

Баба Олга од Скопје денеска живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се нашла таму. Таа сега...

Must read

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!