Most recent articles by:

admin

- Advertisement -

Ставете штипка на уво и оставете ја 60 секунди – трик кој многу ќе ви помогне

Штипките сите ги користиме за пружaње алишта, но доколку ги ставите на одредени делови од увото, ќе почуствувате големо олеснување. Имате ли болки во грбот?...

Откриена најодвратната тајна на хотелите на море – нема да сакате повеќе да спиете во нив

Исплива тајна од хотелите на море, а тоа е дека ќебињата  прекривките на креветите ретко се менуваат. Ано не сте среќници кои имаат сопствена вила...

Фотографии на мајка од Ирска го запрепастија светот: „Бев на сонце 3 часа и се мачкав со заштитна крема, а вечерта…“

Данијел Фитсимонс (31) од Ирска, поминала 3 часа на пажа во друштво на татко ѝ (54) и нејзините две деца - Клои (9) и...

Нејзината ќерка се родила пред време, а докторите губеле надеж – оваа намирница ѝ го спасила животот

Кога девојчето Изабела се родило прерано со телесна маса помала од шише Кока Кола, докторите ѝ давале најмали шанси да преживее. Но, покрај лошите прогнози,...

(ВИДЕО) Мајка за момент го оставила бебето само со питбулот: Кога се вратила можела само да заплаче

Оваа раса важи за најопасна меѓу кучињата на светот кои луѓето често ги злоупотребуваат за борба. Шест недели старата Кејтлин има најдобар пријател и чувар,...

Овие уреди дома трошат струја и кога се исклучени – спасете се од големи сметки

Постојат апарати дома кои влечат струја дури и кога се исклучени. Гасете ги од штекер и намалете си ги сметките за електрична енергија и...

Бидете внимателни: Сите ја имаат оваа навика, а може да биде смртоносна

Родителите чии деца ги игнорираат молбите да престанат да ги ставаат прстите во носот имаат сериозна причина за загриженост. Пнеумокок, причителен за бактериско воспаление на...

Штедел 30 години, па оставил наследство на семејството – кога виделе за што се работи се фатиле за глава

Сите понекогаш одвојуваме метални пари како заштеда. Еден Германец кованите пари ги собирал цели 30 години. Кога во мај оваа година починал, неговото семејство наследило...

Must read

- Advertisement -
error: Содржината е заклучена!