Весна Бејби раскажа што доживеала: Куќата ни стана пепел додека чекавме пожарна еден ипол час

Актерката Весна Бејби Петрушевска  инспирирана од пожарите кои ја погодија Македонија, а најмногу Кочани, преку пост на својот Фејсбук профил се сети на пожарот во кој изгоре голем дел од нејзината семејна куќа, пред неколку години.

“Призма правела истражување пред две години. Ова е суштината 20 години наназад.Кога ни изгоре куќата ги чекавме точно час и половина(се бидна пепел) оти немаа капацитет.

Сега читам дека Стојанче го спасил Кочани и не размислувал за оставка.Ајде мајката!Не ни сакате да знаете како е да вдишиш чад да не можеш излез да најдеш кога се случува пожар.Не релативизирајте катастрофи и трагедии.

Уште кога ќе прочитам ”изгореле неколку куќи, спасиле куќи”… Ништо не спасиле,се треба да рушат луѓето и одново да градат!!! Само тие знаат како им е!Сите политички структури ама сите до една не се бавите со суштината, да не спомнувам и возила за брза помош ми се лоши (јас лично чекав 3 часа за мене и тоа приватно едвај жива глава спасив).

Па де едни де други се топорите политичари на сред трагедии. Да се немало хелихоптери и пожарни возила!! Вака ќе ни се случува и понатаму ако не си ја чукнеме главата!Многу сум тажна и бесна. Цел свет дебатира за климатски промени ние “Е” од екологија немаме… не го занима тоа никој. Ете каде сме!До нас е, “ напиша Весна на Фејсбук.

Последни објави

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа...

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат...

Трик за најбрзо лупење на печени пиперки – лушпата паѓа за секунда

Постои супер трик за лесно лупење на пиперките за ајвар. Ако сакате да ги излупите пиперките кои се печени,...

Ставете го ова кај вратите и прозорите – смрдливките повеќе нема да се доближат до вашиот дом

При првите ладни денови, смрдливките се во потрага по топли и суви места каде што можат да се засолнат,...
- Advertisement -

Во водата за бришење подови додадете 1 лажица од овој зачин – подовите ќе блескаат

Чистите и испрани подови не се само најдобриот начин да се ослободите од прашината и бактериите, туку и да...

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, туку од Бога. Тој може да ја реши!

Вашата ситуација не зависи од вашите средства, таа зваиси од Бпга “Мојот Бог во Исус Христос ќе ја иполни...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!