ВИДЕО: Снимена застрашувачка сцена во детско креветче – служи како предупредување за родителите

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

Родители споделиле застрашувачко видео како предупредување за другите да не оставаат ќебиња или било што друго во креветчето со бебето додека спие.

Видеото е објавено на страницата „Безбеден сон за бебето“ на ТикТок, која споделува корисни видеа за безбеден сон на бебиња помали од 12 месеци.

Се советуваат родителите секогаш да ги следат основните правила на спиење за мали деца, или познатата „ABC of sleep“, што е кратенка за сами, грб или креветче – бебето спие само без додатоци во креветот и на грб.

Видеото, кое собрало повеќе од 2 милиони прегледи, е снимка која покажува што може да се случи во текот на ноќта ако работите кои лесно се движат, останат во креветот.

На снимката се чини дека бебето го навлекло лесниот прекривач преку главата, поради што почнало да се бори за воздух. За среќа, родителите преку камерите виделе што се случило и побрзале да му помогнат на детето, отстранувајќи ги сите работи од креветот.

Покрај видеото е напишано дека бебето е спасено, но дека не сите бебиња ја имале таа среќа. „Срцето ми се скрши кога го видов бебето како се бори за воздух“, напишал еден корисник на ТикТок. „Научена лекција“, искоментирал друг.

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!