Дете напиша писмо до неговиот починат татко и го адресираше до рајот, а потоа се случи нешто прекрасно

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...

Баба Ванѓа: за да се заштитите од уроци и лоши очи, чувајте го ова во вашата куќа

Пророчицата од Петрич ги посочи токму овие материјални работи...

Џејс Хајдман, 7-годишно момче од Западен Лотиан, испратило писмо преку кралската пошта до својот татко. Но, оваа писмо не било обично, бидејќи неговиот татко починал, а истото било адресирано до „рајот“.

Иако никој не се надевал дека некој ќе обрне внимание на скршеното срце на оваа мало момче, од Кралската Пошта покажале дека сѐ уште има надеж за човештвото.

Од Кралската Пошта му пратиле на момчето повратно писмо во кое му напишале дека неговото писмо пратено до татко му Џејмс во рајот успеало да стигне до „дестинацијата“ и покрај „макотрпното“ патување.

Неговата мајка Тери Копленд изјавила: „Не можам да опишам колку беше емотивен кога дозна дека татку му го примил писмото. Кралската Пошта штотуку ја врати мојата верба во човештвото.“

Како одговор на писмото испратено од Џејс до рајот, Шон Милиган од Кралската пошта одговорил: „Само сакав да ја искористам оваа прилика да ве контактирам за тоа како успеавме во испораката на вашето писмо, до вашиот татко на небото…Ова беше тежок предизвик, избегнувајќи ги ѕвездите и другите галактички објекти на пат кон небото… Ќе продолжам да правам сѐ што можам за да осигурам безбедна испорака до рајот.“

Џејс и неговата 10-годишна сестра Нејв секоја година го одбележуваат роденденот на нивниот татко, откако починал во 2014 година.

Г-ѓа Копленд вели: „Тој беше пресреќен и постојано велеше: ‘Татко ми навистина го добил моето писмо мамо’. Јас секогаш им кажував на Џејс и на Нејв дека доколку не можат да испратат подарок дека е убаво да испратат картичка за Божиќ или роденден.

Сакам луѓето да сфатат дека мал гест на љубезност може да има такво фантастично влијание врз нечиј живот.“

АКТУЕЛНО

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот

Луѓето ќе бегаат од своите домови, не чека мрачен период: Експертите предупредија на катастрофата која му се заканува на светот…Ниту една земја на светот...

Германски нобеловец го запрепасти светот: Ракот се добива од овие две намирници

Истражувањата довело до заклучок дека две намирници можат да имаат значително влијание врз создавањето на канцерогени материи во човечкото тело. Германскиот научник и добитник на...

ДОКТОРКА ОД БРЗА ПОМОШ ПРЕДУПРЕДУВА! Сите што го правите ОВА сте во голема опасност, застанете денес!

Стефановиќ советува дека во најтоплиот дел од денот, од 10,00 до 14,00 часот, кој не мора, да не излегува од дома, а освен вода,...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого ќе наградуваат ѕвездите во следните...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен празник Свети 40 Севастиски маченици,...
error: Содржината е заклучена!