Милчо Манчевски сподели фотографија која одлично доловува во каква држава живееме: „Криви се Бугарите. И Грците“

Познатиот македонски режисер Милчо Манчевски сподели фотографија на својот Фејсбук профил која е доказ и показател во каква држава живееме.

На фотографијата се забележува лице во инвалидска количка кое е приморано да се движи по улица поради паркираните автомобили на тротоарот, а истата е направена во центарот на Скопје.

Криви се Бугарите. И Грците. И Тито. И пусто турско. И ЕУ. И вакцините. И 5Г. И како тоа ти не’ прикажуваш!“, напишал Манчевски покрај фотографијата која денеска масовно се споделува на сите социјални мрежи.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!