Опра морала да го прекине интервјуто со Меган и Хари: „Навистина ќе одите толку далеку?“

67-годишната Опра Винфри за првпат јавно зборувала за интервјуто кое го направила со принцот Хари и Меган Маркл, за кое и понатаму се зборува.

Водителката истакнала дека не ни претпоставувала колкаво внимание ќе привлече целата приказна и дека интервјуто ќе одекне низ целиот свет. Како што наведува, таа само сакала да му овозможи на парот да ја раскаже својата страна од приказната и да ја открие вистината која може да се слушне само од актерите во неа, пишува „Daily Mail“.

Опра рекла дека и најголемо изненадување за неа било тврдењето дека членови на кралското семејство расправале за бојата на кожата на Арчи, и дека тогаш морала да направи пауза за да си дојде при себе. „Прашав: ‘Што? Навистина ќе одите толку далеку?’“, се присетила Опра.

Водителката признава и дека пред снимањето на интервјуто, разговарала со Меган и Хари за тоа како ќе изгледа сè и во која насока ќе се одвива разговорот, како што прави и со другите гости.„Причините зошто интервјуто доби толкави размери е тоа што за соговорници имав луѓе кои се отворени, ранливи и искрени“, раскажала Винфри.

„Не си ги препишувам заслугите за ова интервју, јас придонесов со тоа што поставував прашања, но интервјуто испадна такво какво што беше поради начинот на кој тие одговараа на истите“, додала познатата водителка.

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!