Предвидувањата на баба Ванѓа за 2022 година

Влатко од село Ореше: Oткако останав без татко и брат, цепам дрва чистам, се правам, се плашам да не останам и без мајка !!!

Трагично е кога децата пред време мора да пораснат без да осознаат што значи безгрижно детство. Жално е кога на дванаесет години мора да...

Три жени го оплакуваа саканиот на Бекута – пејачката не сака да поверува што направила поранешната сопруга додека се спуштал ковчегот

Почесниот претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ вчера беше погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград. На вечното почивање...

Денес е голем празник: Оваа работа не смеете да ја направите на денешен ден

Денес е Воведение на Пресвета Богородица. Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на...

Едно дете успеало да излезе од автобусот кога се вратило да спасува, изгорело

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани,...

Пророштвата на Нострадамус за 2022 година

Нострадамус е роден во Сен-Реми-де-Прованса, јужна Франција, на 14 декември 1503 година и бил познат француски лекар, кабалист и фармацевт, но се здобил со...

Баба Ванѓа предвиде серија настани и повеќето од нив веќе се остварија: распадот на Советскиот Сојуз, трагедијата на 11 септември 2001 година, смртта на принцезата Дијана, несреќата во Чернобил се само некои од работите што ги видела таа.

Истражувачите на славната јасновидка тврдат дека 85 проценти од нејзините предвидувања се исполнети досега. Родена е во 1911 година, а нејзиното вистинско име е Вангелија Пандева Гуштерова.

На 12 -годишна возраст, таа го загубила видот поради ненадејна бура, во која ја зграпчил силен ветер и по долго пребарување беше пронајдена, покриена со камења и земја во една нива. Баба Ванѓа почина во 1996 година, на 85 -годишна возраст, и со текот на времето се напишани неколку книги за нејзиниот живот и предвидувања.

Баба Ванѓа за 2022 година предвидува мноштво природни катастрофи што ќе го снајдат човештвото, како и можни војни и неочекувани политички промени. Да се ​​надеваме дека мрачните предвидувања на оваа пророчица нема да се остварат!!!

Еве ги предвидувањата на баба Ванѓа за 2022 година:
Смртоносен вирус пронајден во глечер
Глечерите се топат поради глобалното затоплување и научниците ќе откријат опасен вирус кој ќе се шири многу брзо, што ќе доведе до смрт на луѓе и животни.

Недостаток на вода за пиење
Загадувањето ќе достигне максимално ниво, а водата за пиење ќе стане се поважен ресурс ширум светот, а нејзината цена ќе се зголеми, бидејќи ќе биде тешко да се најде.
Ќе комуницираме со интелигентни суштества од други планети
Вонземски бродови ќе ја нападнат Земјата, и ќе ги одведат луѓето во заробеништво.

Човештвото ќе биде погодено од тежок глад поради климатските промени
Луѓето ќе мора да јадат бубачки, лисја и кал за да преживеат. Она што ќе се случува на сите континенти е слично на она што го гледаме во хорор филмовите. Инвазијата на скакулци од Африка ќе влијае на житните култури и ќе доведе до гладување на населението, што исто така ќе доведе до вооружен конфликт меѓу народите.

На планетата Земја и се заканува суша и поплави
Соединетите држави ќе ја регистрираат во 2022 година најлошата суша во историјата на метеоролошките и климатските записи. Многу земји ќе уништат посеви, пожари ќе горат во шумите, реките ќе ги намалат нивните потоци.

Другиот дел од земјината топка ќе биде прогонуван од дожд како никогаш досега. Главниот град на Кина, Пекинг, ќе биде заземен од поплавите, во кои ќе загинат стотици луѓе. Дождовите нема да ја поштедат ни Јапонија, а гладот ​​ќе ги опустоши најсиромашните делови на африканскиот континент.

Виртуелна реалност во која можеме целосно да се изгубиме
Трошењето време во овие виртуелни реалности може да доведе до нарушување на меморијата и учењето и да ги претвори луѓето во вистински зомби.

АКТУЕЛНО

Се појави новата баба Ванѓа на Балканот – кај Марина се чека по три дена за сеанса

Илјадници луѓе од цел Балкан секојдневно пристигнуваат во селото Мијајлица кај Бојник, недалеку од Лесковац, со надеж дека ќе ги прегледа извесна Марина, за...

ВИДЕО: Ученик го поправи Путин на час по историја – погледнете ја неговата реакција

Ученик во основно училиште го поправи Путин на час по историја во врска со тоа каде се борел Петар Велики, а заради тоа беше...

Владимир и Дијана починаа од корона со разлика од 10 дена, оставајќи 13 деца зад себе: „Тие само плачеа“

Најстарата сестра, која има 21 година, треба да се грижи за најмалите. Сепак, Центарот за социјална работа, засега, и дозволи да земе со себе...

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Влатко од село Ореше: Oткако останав без татко и брат, цепам дрва чистам, се правам, се плашам да не останам и без мајка !!!

Трагично е кога децата пред време мора да пораснат без да осознаат што значи безгрижно детство. Жално е кога на дванаесет години мора да...

Три жени го оплакуваа саканиот на Бекута – пејачката не сака да поверува што направила поранешната сопруга додека се спуштал ковчегот

Почесниот претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ вчера беше погребан во Алејата на заслужните граѓани на Новите гробишта во Белград. На вечното почивање...

Пророштвата на Нострадамус за 2022 година

Нострадамус е роден во Сен-Реми-де-Прованса, јужна Франција, на 14 декември 1503 година и бил познат француски лекар, кабалист и фармацевт, но се здобил со...
error: Содржината е заклучена!