Фото: Пар од САД пронајде базен под подот на нивниот дом

Пар од САД открил скриен базен под подот на нивниот дом.

Марк Ронсман и неговата жена Џени го купиле нивниот дом пред скоро три ипол години и им било кажано дека некогаш постоел базен во една од собите.

Парот претходно немал време да се занимава со базенот и да го стави во функција, но поради моменталната состојба со коронавирусот и слободното време кое можат да го трошат само во својот дом, тие одлучиле да го стават базенот повторно во функција.

Марк сподели и неколку пред и потоа фотографи од собата каде што се наоѓа базенот и напиша:

„Кога ја купивме куќата. Знаевме дека има базен во таа соба. Но старата жена од која ја купивме куќата ни кажа дека тие остареле и претанале да го користат базенот, па ја пренамениле таа соба во канцеларија“.

„Таа ни покажа стара фотографија од базенот наполнет со вода и полн со луѓе, но тоа не ни даде убава слика за тоа како самиот базен изгледа.“

Базенот полека се подготвува за употреба а Марк кој има проблеми со грбот се надева дека кога се ќе се заврши тој конечно ќе може да се релаксира во него.

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...

Газдата ми плаче: „Не можам да си најдам добри работници“ – Фала богу им текна да не ти работат за 250 евра

Веќе шест месеци барам работнички за во сендвичара.Со овој бизнис се занимавам скоро 10 години и никогаш не било...
- Advertisement -

Плаќаат по илјадници евра за млади Албанки а кога ќе ги видат остануваат во шок!

Неколку мажи од Црна Гора биле измамени, откога платиле за млади невести од Албанија но никогаш не ги добиле. Еден...

САМО МАЛКУ ЛУЃЕ ЈА ИМААТ ОВАА ЛИНИЈА НА ДЛАНКАТА: Нема да верувате што значи

Тие живеат според кодекс кој никој не би можел да живее и се интелигентни луѓе, никој не успева да...

Актуелно

- Advertisement -

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИRELATED
Препорачано за вас!

error: Содржината е заклучена!