Чекал да се породи жена му, па му открил на докторот дека е тука и поради друга трудница

Во август 2016 година Кејт од Калифорнија била подготвена конечно на свет да ја донесе својата ќерка. Со семејството дошла во болница ден пред да биде извршен царски рез и нервозно го чекала моментот на породување.

Нејзината сестра Кори исто така била пред породување, но нејзиниот царски рез бил закажан за подоцна. Кори и нејзиниот сопруг тргнале да присуствуваат на породувањето на Кејт, меѓутоа се случило нешто неочекувано.

Се испоставило дека и Кори мора да се породи во исто време. Братучедите Рајат и Инди се родени на ист ден и се само 15 минути разлика, или што би рекл докторот „како близнаци“. Снимката која сопругот на Кори ја направил во болница веднаш станала хит, а Рајан и Инди се ѕвезди на Јутјуб.

- Advertisement -

АКТУЕЛНО

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

error: Содржината е заклучена!