Интересно

Трогателно писмо до жена ми, за која веќе непостојам!

Ти ме освои уште првиот момент кога се запознавме. Беше неверојатно привлечна и страшно самоуверена, блескаш повеќе од било кој во просторијата. Никогаш немав...

Македонец кој живее на Малта ја објави сметката за стpyja и вода за два и пол месеци: Повелете споредете ја со нашите во Македонија...

Дарко Јовчевски од Скопје кој работи и живее на Малта, на својот Фејсбук профил објави сметка за вода и струја која тој ја добил...
- Advertisement -

Последни објави

ВЕРНИЦИТЕ ДЕНЕСКА ПРОСЛАВУВААТ ГОЛЕМ ПРАЗНИК! Моштите на овој светител се чудотворни и денес задолжително изговорете ја оваа молитва

Македонската православна црква и нејзините верници денеска го празнуваат Светиот свештеномаченик Тимотеј, епископ Пруски. Заради големата душевна чистота од...

Бог секогаш има план за Вас: Кога работите не Ви идат од рака, треба да се сетите на ова!

Кога работите не одат како што сакате, секогаш знајте дека Господ има план за вас. Ако му верувате, Тој...

Зошто ни се остварува желбата кога тоа најмалку го очекуваме: Бог секогаш сè прави со намера!

Многу ослободувачко искуство е кога можеш да живееш живот со став, без очекувања. Кога имате очекувања, имате однапред замислени идеи...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Беќаровски: Ќе имаме до 2000 новозаразени на дневно ниво

Тоа што ни се случува денес во смисла на...

Еве кои семејства ќе добијат ваучери за туризам во износ од 250 евра

Министерот Крешник Бектеши најави дека при крајот на првиот...
error: Содржината е заклучена!