Интересно

Ha Водици cите одат по света вода, но постои верување дека ова не треба никако да се заборави

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи овој празник на полноќ се...

7 ЗНАЦИ ДЕКА ВО ДОМОТ ВИ Е СОБРАНА ЛОША ЕНЕРГИЈА: Еве како веднаш да се ослободите од неа – потребен Ви е и темјан

Дали вашиот дом е полн со негативна енергија – обрнете внимание на овие 7 знаци! Еве како енергично да го исчистите вашиот животен простор… Не...

Кога се соединат седум крстови, се создава совршен јазол: Молитва со бројаница која ги брка ѓаволите!

Многумина од нас носат бројаница, но малкумина знаат како да ја користат во молитва! Молитвата со бројаници, која особено ја негувале православните монаси, е еден...

КОЈ СО КРСТ СЕ КРСТИ, ТОЈ ЗА ВОДОКРСТ ПОСТИ: Секој од нас на Водокрст мора исполни еден обичај!

Големиот христијански празник Водокрст се празнува на 18 јануари и е еден од непостојаните празници. На осумнаесетти јануари православниот народ го празнува Водокрст. Обичаите...

Невидлив бензин го остави светот без текст: Срамна измама на бензинска – погледнете што прават

Во денешниот свет се чини дека можете да бидете измамени на секој чекор. Оваа измама, која се појави на YouTube, особено ќе им наштети...

Денес е Крстовден – Мора да правите две работи

Православните верници денес го празнуваат големиот Христијански празник, Крстовден. Зимскиот Крстовден никогаш не го менува датумот и се слави еден ден пред Богојавление –...

Поминувате низ тежок период во животот? Бог тоа намерно го прави, еве зошто!

Тој ќе нè обликува и ќе нè изложи на количината на неволја од која треба да учиме и секогаш ќе биде маката што можеме...

Денес е СOБОР НА ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА: На ВТОРИОТ ДЕН БОЖИК, заради здравје и мир, верниците треба да направат ЕДНА РАБОТА!

Денеска е 8 јануари, вториот ден на Божик и празник наречен Собор на Пресвета Богородица. Соборот на Пресвета Богородица се празнува на вториот ден од...
- Advertisement -

Последни објави

Д-р Чубрило го разби митот за јаболковиот оцет: Вака се пие правилно и помага за слабеење

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им...

Шokaнтнo видeo: Meдицинcka cecтpa фaтeнa kako ЛAЖНO вakциниpa пaциeнти

Пoлициjaтa вo Итaлиja ja yaпcи мeдицинckaтa cecтpa oд Пaлepмo зa koja co oфициjaлнa иcтpaгa бeшe yтвpдeнo ги лaжиpaлa cepтифиkaтитe...

Ha Водици cите одат по света вода, но постои верување дека ова не треба никако да се заборави

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи...
- Advertisement -

Препорачано

Шokaнтнo видeo: Meдицинcka cecтpa фaтeнa kako ЛAЖНO вakциниpa пaциeнти

Пoлициjaтa вo Итaлиja ja yaпcи мeдицинckaтa cecтpa oд Пaлepмo...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Лиде има потреба од сите НАС! Помогнете и да и дадеме ЖИВОТ!

Лидија Ристевска боледува од прогресивна мултиплекс склероза со која...
error: Содржината е заклучена!