Интересно

Ги роди, ги порасна а тие така и вратија: Ќерката не и дава ни денар, а кај синот главна е снаата – тажна исповед...

Имам возрасен син и ќерка. Јас и сопругот им помагавме во сè, почнувајќи од студии до купување куќа и грижа за нивните деца. Денес...

Вистинска приказна! Монасите од Света Гора само што ќе те видат знаат како се викаш и со што се занимаваш

Еден од ретките луѓе кои имале можност да разговараат со монасите на Св. Гора, белграѓанецот Ненад Андриќ ја собрал мудроста, часовите и пророштвата на...

Денес е голем празник Свети Константин и Елена

Значење на името е нејасно, според една теорија значи „светла“ и произлегува од зборот ἑλάνη што значи „факел“, а според друга произлегува од зборот...

Молитва од само два збора, ќе Ве заштити од три деструктивни чувства

Постои молитва што има моментален ефект. Таа има таква моќна сила што кога нејзина помош побараат луѓето кои станале жртви на едно од трите...

Три часа до еутаназија, а две кучиња се прегрнале и чекале: Морав да ги спасам

Тие кучиња не знаат зошто се ставени во кафез. Не знаат ниту кога ќе излезат, но знаат дека никој не ги сака. Ги гледаат...

Драгана Мирковиќ жртва на интернет измама: Пејачката се огласи и испрати јасна порака

Драгана Мирковиќ е уште една во низата пејачки кои се нашле во непријатна ситуација и станале жртва на интернет измама. Овој пат, фолк дивата не...

Сестрата на Јованка Броз ја ја кажа причината зошто таа и Тито немале деца

Животот на Јованка Броз, сопругата на Јосип Броз Тито, нејзиното доаѓање во Белата палата и принудното заминување од неа, почетокот, но и крахот на...

Честитајте го празникот на најблиските: Ова се најубавите пораки за Велигден

Велигден е најубавиот православен празни, а ова се најубавите пораки. *Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас … ЉУБОВТА … ИСКРЕНОСТА …...
- Advertisement -

Последни објави

ВЕРНИЦИТЕ ДЕНЕСКА ПРОСЛАВУВААТ ГОЛЕМ ПРАЗНИК! Моштите на овој светител се чудотворни и денес задолжително изговорете ја оваа молитва

Македонската православна црква и нејзините верници денеска го празнуваат Светиот свештеномаченик Тимотеј, епископ Пруски. Заради големата душевна чистота од...

Бог секогаш има план за Вас: Кога работите не Ви идат од рака, треба да се сетите на ова!

Кога работите не одат како што сакате, секогаш знајте дека Господ има план за вас. Ако му верувате, Тој...

Зошто ни се остварува желбата кога тоа најмалку го очекуваме: Бог секогаш сè прави со намера!

Многу ослободувачко искуство е кога можеш да живееш живот со став, без очекувања. Кога имате очекувања, имате однапред замислени идеи...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Необична исповед на Тик Токерка: Ми соопштија дека сум бремена, а не сум имала односи една година

Саманта Гибсон на ТикТок споделила своја необична животна ситуација....

Необична исповед на Тик Токерка: Ми соопштија дека сум бремена, а не сум имала односи една година

Саманта Гибсон на ТикТок споделила своја необична животна ситуација....
error: Содржината е заклучена!