Совети

Секоја вечер пред спиење задолжително затворете ја вратата од спалната соба – постои добра причина за тоа

Многу е важно да ја затворите вратата од спалната соба кога одите на спиење. Пред ноќната рутина, не заборавајте и да ја затворите вратата...

Вака решете го проблемот со влага дома – делува на врати, прозорци, плочки и ѕидови

Во зима кога температурите се ниски, може да настане влага која е опасна по здравјето на човекот. Се создава лош мирис, алергии, а проблемот најдобро...

Проверете дали овој дел од машината за перење е чист – поради него алиштата не мирисаат иако се испрани

Дали мака мачите со перењето алишта бидејќи и покрај тоа што алиштата се свежо испрани, користите скап детергент и омекнувач, тие сепак не мирисаат? За...

Ја испрскала оваа чудна домашна мешавина по каучот, а валканиците почнале да излегуваат – мебелот бил како нов

Една мајка од Австралија на Фејсбук го споделила својот неверојатен трик со кој го исчистила мебелот, а резултатот ги импресионирал домаќинките ширум светот. На Фејсбук...

Немојте да ја фрлате пепелта од шпоретот на дрва: Ќе имате голема корист од неа

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде...

Дома запалете чешне лук – ќе решите голем проблем

Лековитоста на лукот продолжува… Го дезинфицира воздухот во станот на многу едноставен начин.Земете главица лук и внимателно отстранете ги чешнињата. Стебленцето со остатоците од...

Сите прават голема грешка кога јадат банани – ако го правите ова додека ја лупите и вие сте меѓу нив

Лентите на бананите се најголемата омразена состојка кај повеќето луѓе. Омразата кон тие влакна оди до толкави размери што постојат над стотина блогови на...

Луѓето мислат дека ова овошје е здраво, но новото истражување сите ги остави без зборови

Ова овошје оваа година е трето на листата најкотаминирани земјоделски производи и најголемо изненадување за испитувачите, покажале најновите истражувања на Американска работна група за...
- Advertisement -

Последни објави

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите...
- Advertisement -

Препорачано

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба,...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

(ВИДЕО) „Како политичари одат во кафана“ – Талентиран глумец од Велес ги имитира македонските политичари

Младиот велешки талентиран глумец Стефан Николовски уште еднаш ќе...
error: Содржината е заклучена!