Совети

Кога ви се брза – рецепт како да закиселите зелка за 12 часа

Киселата зелка е главна на трпезата посебно кога настапуваат студените денови. Домаќинките веќе ја знаат постапката за нејзино закиселување, но за нештата да бидат...

СЕКОЕ УТРО ДОДАВА ЛАЖИЦА ОД ОВОЈ ЗАЧИН ВО КАФЕТО: Еден месец подоцна можеше да влезе во фармерките од средно!

Кафето само по себе е добар сојузник за слабеење, но може да биде и подобро. Toa ќе го забрза метаболизмот, а ако редовно вежбате...

Лекарот објасни ОПАСНА заблуда за шеќерот во крвта: Вредноста може да биде нормална, а сепак да биде на пат кон дијабетес!

„Многумина дури и не знаат дека се во опасност бидејќи шеќерот во крвта им е нормален“ Инсулинот е хормон одговорен за регулирање на шеќерот во...

ЗНАЕТЕ ДЕКА „Плава Нивеа“ Е ДОБРА, НО ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Бројот 3 ќе ве изненади!

Сите знаеме дека ова е висококвалитетна крема и дека неговата употреба има многу предности, но дали го знаевте следново за него. Кремот Nivea во класична,...

ОВИЕ КОМБИНАЦИИ СОЗДАВААТ ХАОС ВО ТЕЛОТО: Ова се 4 комбинации кои не смеете да ги јадете заедно

Ако генерално се грижите за исхраната, за храната што ја јадете, за начинот на кој ја подготвувате храната и за нутритивното богатство, понекогаш можете...

Климата ќе троши три пати повеќе струја, ако не престанете со една навика! Оваа заблуда чини многу!

Поевтините модели без инвертери можат да се загреат само кога надворешната температура е над 0°C. Употребата на клима уреди се јавува како најголем фаворит,...

Престанете да ‘рчите засекогаш – пијте пред спиење и спијте како бебе! Најдобар пријател на здрав и мирен сон

'Рчењето е секојдневен проблем за многу луѓе. И за оној што 'рчи и за оној што го дели истиот кревет со него. Оваа состојба...

Фрлете ги апчињата за спиење: Само половина лажица од овој зачин и ќе спиете како бебе!

Фрлете ги апчињата за спиење: Само половина лажица од овој зачин и ќе спиете како бебе! Пореметувањето на сонот може да биде последица на различни...
- Advertisement -

Последни објави

Другар му ја силувал ќерката, па свирепо го убил: Вака му се одмаздил

Мистериозно злосторство одекна во медиумите, откако се обелоденија причините за несреќата. Убиството на Олег Свидиров од Русија ја крена јавноста...

Девојче му рекло на таксист да ја однесе на железничка станица: Неговите сомнежи, ја спасиле од сигурна смрт!

Британскиот таксист Сатбир Арора доби награда за херојство откако спаси мало девојче кое му реклo да ја однесе до...

Кога ви се брза – рецепт како да закиселите зелка за 12 часа

Киселата зелка е главна на трпезата посебно кога настапуваат студените денови. Домаќинките веќе ја знаат постапката за нејзино закиселување,...
- Advertisement -

Препорачано

Другар му ја силувал ќерката, па свирепо го убил: Вака му се одмаздил

Мистериозно злосторство одекна во медиумите, откако се обелоденија причините...
- Advertisement -spot_imgspot_img

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

error: Содржината е заклучена!