Совети

Лекарот објасни ОПАСНА заблуда за шеќерот во крвта: Вредноста може да биде нормална, а сепак да биде на пат кон дијабетес!

„Многумина дури и не знаат дека се во опасност бидејќи шеќерот во крвта им е нормален“ Инсулинот е хормон одговорен за регулирање на шеќерот во...

ЗНАЕТЕ ДЕКА „Плава Нивеа“ Е ДОБРА, НО ОВА СИГУРНО НЕ СТЕ ГО ЗНАЕЛЕ: Бројот 3 ќе ве изненади!

Сите знаеме дека ова е висококвалитетна крема и дека неговата употреба има многу предности, но дали го знаевте следново за него. Кремот Nivea во класична,...

ОВИЕ КОМБИНАЦИИ СОЗДАВААТ ХАОС ВО ТЕЛОТО: Ова се 4 комбинации кои не смеете да ги јадете заедно

Ако генерално се грижите за исхраната, за храната што ја јадете, за начинот на кој ја подготвувате храната и за нутритивното богатство, понекогаш можете...

Климата ќе троши три пати повеќе струја, ако не престанете со една навика! Оваа заблуда чини многу!

Поевтините модели без инвертери можат да се загреат само кога надворешната температура е над 0°C. Употребата на клима уреди се јавува како најголем фаворит,...

Престанете да ‘рчите засекогаш – пијте пред спиење и спијте како бебе! Најдобар пријател на здрав и мирен сон

'Рчењето е секојдневен проблем за многу луѓе. И за оној што 'рчи и за оној што го дели истиот кревет со него. Оваа состојба...

Фрлете ги апчињата за спиење: Само половина лажица од овој зачин и ќе спиете како бебе!

Фрлете ги апчињата за спиење: Само половина лажица од овој зачин и ќе спиете како бебе! Пореметувањето на сонот може да биде последица на различни...

Пукнање на кожата, ТРНЕЊЕ ИЛИ ОПАЃАЊЕ НА КОСАТА СЕ ПРВИТЕ ЗНАЦИ: Еве што ви кажува телото!

Ако забележите одредени промени на вашата кожа, вашето тело најверојатно се обидува да ви „каже“ дека ви недостасуваат витамини или минерали. Ова се промените...

Еве како да спасите маж од мозочен удар: Ви треба само една игла!

Добро запомнете го овој метод, бидејќи можете да помогнете некому и да му го спасите животот. Дaли знaeвтe дeĸa eднa иглa мoжe дa пoмoгнe...
- Advertisement -

Последни објави

20 ГОДИНИ ЛЕЖЕШЕ ВО ЗАТВОР ЗА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ ЧЕТИРИ ДЕЦА: Кога излезе на слобода, светот занеме

Кетлин помина 20 години во затвор, тврдејќи дека е невина, а потоа беше ослободена поради овие докази. Кетлин Фолбиг беше...

Правило за добар брак: Мажот треба да се разведе од мајка си пред да се ожени со саканата!

Драги мои жени, ако мислевте дека вашиот маж е независен маж кој не е под влијание на неговата мајка...

ЗА АРАПСКИОТ ХОРОСКОП СЕ ВЕЛИ ДЕКА Е Не Погрешлив: Најдете го вашиот „знак“ и дознајте што ве очекува во иднина

Арапскиот антички хороскоп не е толку познат на Запад, но е многу интересен и може да открие многу за...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -spot_imgspot_img

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

ВИДЕО: Девојчето падна во кома, а кога се разбуди зборуваше за рајот

Дeвeтгoдишнo дeвojчe пaднaлo вo ĸoмa пo зaдyшyвaњe вo бaзeнoт....

Петар Грашо искрено за СВАДБАТА со Хана Хуљиќ: Направивме грешка

Ја отвори душата за врската и бракот со ќерката...

Македонија во жолта фаза, температурите ќе паднат до -17: МЗ со препораки до граѓаните

Македонија денеска, според најавите од синоптичарите, ќе биде зафатена...
error: Содржината е заклучена!