Совети

Спречете го влегувањето на студот под вратите и прозорците: Евтин трик што ја чува топлината, струјата и парите!

Ладните денови пристигнаа и сега мора да се догреваат бањата, собите и целиот дом. Сите го обожаваме оној момент кога од ледените температури надвор конечно...

Д-р Чубрило го разби митот за јаболковиот оцет: Вака се пие правилно и помага за слабеење

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

Порано Секој втор месец бев со антибиотик, а после овој сируп веќе не кашлам, ефект има веднаш по првиот ден

“Овој сируп за искашлување го препорача еден педијатар на ТВ и додека сум жива ќе му бидам благодарна!”, вели жената која го објави овој...

Никогаш не ги фрлајте лушпите од кромид – ќе направат чуда за вас и вашето здравје

Кромидот освен што ќе ве расплаче ќе направи чуда за вас и вашето здравје. Затоа побарајте очила за пливање, затнете нос или обидете се...

Убедливо најдобар трик – месото одрмзнете го за 10 минути на овој начин

Eве како веднаш да го одмрзнете месото од замрзнувачот- И килограм мелено месо омекнува за неколку минути Поради неговиот краток временски рок на траење, повеќето...

Како побрзо да ги одмрзнете прозорците на автомобилот – ви треба само еден производ

Замрзнатите и со дебел лед покриени стакла на автомобилот се нешто што ниеден возач не го сака. Да се ​​има автомобил, особено во зима,...

ВНИМАНИЕ СО ПАРАЦЕТАМОЛ: Го оштетува црниот дроб и не треба да се комбинира со овој лек

Најважно е да се запамети дека максималната дневна доза за возрасни е 4 g и не смее да се надминува. Тоа е сезона на вируси...

ПОРАДИ ОВА ИМАТЕ ЛОШИ РЕЗУЛТАТИ: Докторот ги откри најголемите грешки што ги правиме пред да НИ ЗЕМАТ КРВ!

Исклучоци се прават само во итни случаи: За лабораториски анализи пожелно е да се работи „на празен стомак“, што значи дека не треба да...
- Advertisement -

Последни објави

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите...
- Advertisement -

Препорачано

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба,...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Го фатиле како краде за да го прехрани своето семејство, но наместо да го пријават тие…

Управата од супермаркетот во индискиот град Букит Мертајам направи...

Рецепт од Германија кој го отстранува салото, ќе заборавите и на целулитот – испијте го пред појадок

Ви претставуваме традиционален германски рецепт за напиток кој помага...
error: Содржината е заклучена!