Совети

Како да ја исчистите кујната за помалку од 10 минути: Три златни совети кои ќе ги практикувате секогаш

Поголемиот дел од времето го поминуваме во нашата куќа или стан во кујната, околу кујната, на трпезариската маса. Затоа во повеќето домови оваа просторија...

Исчистете ги и највалканите рингли за 30 секунди: Домашна паста што ги отстранува сите дамки

Еве лесен начин за темелно чистење на шпоретот. Истуривте кафе или масло на ринглата, а не го исчистивте веднаш? Не треба веднаш да се...

Како да добиете интензивна црвена боја на јајцата: Оваа метода дава најдобри резултати

Црвената е традиционалната боја со која ги бојадисуваме велигденските јајца. Црвената боја ја симболизира пролеаната крв на Исус Христос за време на мачењето и распнувањето...

Секоја вечер го мачка лицето со овој крем: Изгледа 10 години помладо од своите пријателки!

Една жена споделила дека прави домашен крем за лице и секоја вечер со него ја мачка кожата. Вели дека овој ритуал го научила од...

Кажете му збогум на проблемот со влагата – со помош на овие намирници ѕидовите повторно ќе бидат како нови

Влагата се појавува на различни места како бањата и кујната. Една од најдосадните работи во куќата е влажноста и никој не ја сака во...

Мијте се со пиво седум дена: Ова ќе бидат резултатите!

Експериментот на една жена ни откри една сосема нова и многу корисна примена на пивото! И Клеопатра знаела дека млекото е добро за кожата. Меѓутоа,...

ТАА СТАВИ ХАРТИЈА ЗА ПЕЧЕЊЕ НА ДНОТО ОД РЕРНАТА: Кога ќе го видите РЕЗУЛТАТОТ веднаш ќе го направите истото

Кога печеме во рерна, храната најчесто ја ставаме на скара и ги оставаме да се печат. Малкумина домаќинки знаат за овој трик, но кога ќе...

СИТЕ ГИ ЗЕМААТ ОВИЕ ТАБЛЕТИ, И БУКВАЛНО ГИ УНИШТУВА СРЦЕТО И БУБРЕЗИТЕ: Д-р Грујичиќ – веднаш исфрлете ги од употреба

Студија во Британија покажа дека луѓето кои пијат шумлив парацетамол имаат 22 отсто поголем ризик од срцев удар и мозочен удар. Откриено е дека...
- Advertisement -

Последни објави

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба, започнување нов биснис. Летото на сите ни носи многу возбуда и...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од нас. Можеме кон неа можеме да ѝ ја читаме секогаш...

КОГА ВО ЖИВОТОТ СЕ ПОЈАВАТ НЕВОЛЈИ И ПРОБЛЕМИ, ИЗГОВОРЕТЕ ГИ ОВИЕ 3 РЕЧЕНИЦИ: Ги намалуваат тешкотиите и ги менуваат работите на подобро!

3 реченици кои треба да ги кажете во тешките моменти во животот – еве како да ги намалите неволјите...
- Advertisement -

Препорачано

НЕБОТО ГИ ИЗБРА СВОИТЕ МИЛЕНИЦИ: Овие 3 знаци ќе имаат најмногу среќа во август!

Многу пријатности и неочекувани настани - свадба, породување, селидба,...

Молитва кон Пресвета Богородица за милост и исцелување

Пресвета Богородица е застапник пред Бога за секој од...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

error: Содржината е заклучена!