Совети

Ја испрскала оваа чудна домашна мешавина по каучот, а валканиците почнале да излегуваат – мебелот бил како нов

Една мајка од Австралија на Фејсбук го споделила својот неверојатен трик со кој го исчистила мебелот, а резултатот ги импресионирал домаќинките ширум светот. На Фејсбук...

Немојте да ја фрлате пепелта од шпоретот на дрва: Ќе имате голема корист од неа

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде...

Дома запалете чешне лук – ќе решите голем проблем

Лековитоста на лукот продолжува… Го дезинфицира воздухот во станот на многу едноставен начин.Земете главица лук и внимателно отстранете ги чешнињата. Стебленцето со остатоците од...

Сите прават голема грешка кога јадат банани – ако го правите ова додека ја лупите и вие сте меѓу нив

Лентите на бананите се најголемата омразена состојка кај повеќето луѓе. Омразата кон тие влакна оди до толкави размери што постојат над стотина блогови на...

Луѓето мислат дека ова овошје е здраво, но новото истражување сите ги остави без зборови

Ова овошје оваа година е трето на листата најкотаминирани земјоделски производи и најголемо изненадување за испитувачите, покажале најновите истражувања на Американска работна група за...

Капнете од овие состојки и проблемот е решен – домашно средство кое чисти маснотии и нечистотии

Не трошете пари за разни хемиски средства што не даваат резултати.Наместо тоа ве советуваме да направите домашно средство кое проверено ги трга нечистотиите и...
- Advertisement -

Последни објави

Другар му ја силувал ќерката, па свирепо го убил: Вака му се одмаздил

Мистериозно злосторство одекна во медиумите, откако се обелоденија причините за несреќата. Убиството на Олег Свидиров од Русија ја крена јавноста...

Девојче му рекло на таксист да ја однесе на железничка станица: Неговите сомнежи, ја спасиле од сигурна смрт!

Британскиот таксист Сатбир Арора доби награда за херојство откако спаси мало девојче кое му реклo да ја однесе до...

Кога ви се брза – рецепт како да закиселите зелка за 12 часа

Киселата зелка е главна на трпезата посебно кога настапуваат студените денови. Домаќинките веќе ја знаат постапката за нејзино закиселување,...
- Advertisement -

Препорачано

Другар му ја силувал ќерката, па свирепо го убил: Вака му се одмаздил

Мистериозно злосторство одекна во медиумите, откако се обелоденија причините...
- Advertisement -spot_imgspot_img

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Ако видите некој со ваков знак на дланката – веднаш повикајте помош!

Кампањата „Црна точка“ (Black dot campaign) почнала на една...
error: Содржината е заклучена!