Совети

Немојте да ја фрлате пепелта од шпоретот на дрва: Ќе имате голема корист од неа

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде...

Дома запалете чешне лук – ќе решите голем проблем

Лековитоста на лукот продолжува… Го дезинфицира воздухот во станот на многу едноставен начин.Земете главица лук и внимателно отстранете ги чешнињата. Стебленцето со остатоците од...

Сите прават голема грешка кога јадат банани – ако го правите ова додека ја лупите и вие сте меѓу нив

Лентите на бананите се најголемата омразена состојка кај повеќето луѓе. Омразата кон тие влакна оди до толкави размери што постојат над стотина блогови на...

Луѓето мислат дека ова овошје е здраво, но новото истражување сите ги остави без зборови

Ова овошје оваа година е трето на листата најкотаминирани земјоделски производи и најголемо изненадување за испитувачите, покажале најновите истражувања на Американска работна група за...

Капнете од овие состојки и проблемот е решен – домашно средство кое чисти маснотии и нечистотии

Не трошете пари за разни хемиски средства што не даваат резултати.Наместо тоа ве советуваме да направите домашно средство кое проверено ги трга нечистотиите и...
- Advertisement -

Последни објави

Моќен пијалак што штити од болести: Ракијата ги лекува овие 10 здравствени проблеми!

Напиј се малку ракија, ќе ти биде подобро – е реченица што сигурно сте ја чуле барем еднаш во...

Дали знаете колку чини 1 килограм талиум од рудникот Алшар на светскиот пазар?

Не сме ни свесни какво богатство поседува Македонија...

Штипска, Кратовска или Велешка: Kоја е права пастрмајлија?

Да одиш во Штип, Кратово или Велес, а да не пробаш од нивниот специјалитет исто како и да не...
- Advertisement -

Препорачано

Дали знаете колку чини 1 килограм талиум од рудникот Алшар на светскиот пазар?

Не сме ни свесни какво богатство поседува Македонија...
- Advertisement -spot_imgspot_img

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

error: Содржината е заклучена!