Новости

Дојче Веле: За неполни три години се потрошени 10 милиони евра за службени возила, но противпожарната опрема од минатиот век ни е доволна

Просечната старост на 241 противпожарни возила кои ги поседува С. Македонија е 28 години. Општините и владата, пак, набавуваат нови луксузни возила за свои...

Се случи чудо во Евиа, пожарот го заобиколи манастирот Свети Давид, а се наоколу пеплоса

Се случи чудо во Евиа, пожарот го заобиколи манастирот, а се наоколу пеплоса. Група монаси од манастирот Свети Давид не сакаа да се евакуираат,...

Весна Бејби раскажа што доживеала: Куќата ни стана пепел додека чекавме пожарна еден ипол час

Актерката Весна Бејби Петрушевска  инспирирана од пожарите кои ја погодија Македонија, а најмногу Кочани, преку пост на својот Фејсбук профил се сети на пожарот во...

Скопјанец прегазил човек на улица и побегнал, па го исчистил возилото за да ги прикрие трагите: На крај сепак ќе одговара…

Дваесет и деветгодишен скопјанец прегазил пешак на улица и наместо да му укаже помош тој побегнал од местото на несреќата. Во периодот до неговото...

ВИДЕО: Апокалиптични сцени- германско градче исчезна под вода

Апокалиптични сцени од Германија го шокираа светот. Најмалку 42 лица загинаа, најмалку 70 се водат за исчезнати, а илјадници беа евакуирани од своите домови....

Дали родителот е родител ако те спречува да бидеш среќен само поради предрасудите со кои се задоени?

Во штипско Карбинци денес двајца млади луѓе, вереници, си го одездоа животот заради недозволена љубов. Кој тоа у 21 век не дозволувал? Дали вие...

Недозволена љубов причина за двојната трагедија во Штип, проштално писмо пронајдено покрај телото на девојката

Двојна трагедија го потресе штипско-карбинскиот регион. Момче и девојка поради недозволена љубов во рок од 24 часа си ги одзедоа животите со бесење. Дваесет...

Путин со предупредувачка порака до САД: Предвиде мрачна иднина за Америка

Русија постоеше, постои и ќе постои, како и САД и ние треба да се помириме со тоа, изјави рускиот претседател Владимир Путин. „Не ги донесовме...
- Advertisement -

Последни објави

Не верувала во вакцини, па починала од коронавирусот- Американката имала последна желба

Мајка на четири деца во Тексас одби да се вакцинира против ковид-19, но откако го загуби својот сопруг, таа...

Млекото на вакцинираните мајки може да ги заштити бебињата од коронавирус

Млекото на мајките кои примиле две дози вакцина против коронавирус би можело да содржи антитела кои ќе го заштитат...

Трик за најбрзо лупење на печени пиперки – лушпата паѓа за секунда

Постои супер трик за лесно лупење на пиперките за ајвар. Ако сакате да ги излупите пиперките кои се печени,...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Научник од Оксфорд тврди: „Коронавирусот не настанал во Кина туку бил присутен во цел свет, само чекал“

Канализационата мрежа е особено погодна за зачувување на вирусот...

Овие подароци во куќата треба да се фрлат или запалат: Никако не ги чувајте дома

Фенг шуи професионалците веруваат дека секој предмет во себе...
error: Содржината е заклучена!