Новости

Денес е голем празник: Оваа работа не смеете да ја направите на денешен ден

Денес е Воведение на Пресвета Богородица. Народот овој празник го нарекува Пречиста, што одлично ја доловува неговата смисла. Тоа е празник на воведувањето на...

Едно дете успеало да излезе од автобусот кога се вратило да спасува, изгорело

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани,...

До крајот на декември по најмалку 11.457 денари на сметката на секој вработен во приватниот сектор

Вработените во приватниот сектор, до крајот на годината ќе добијат регрес за годишен одмор попознат како К-15. Регресот за годишен одмор годинава ќе биде...

На местото на несреќата биле пронајдени 44 тела, од автобусот скокнале 8 лица

Портпаролката на главниот обвинител на Бугарија Сијка Милева, денеска на прес-конференција со заменик-јавниот обвинител на Бугарија Борислав Сарафов изјави дека на местото на трагедијата...

Лошата сигнализација и слабата заштитна ограда се причини за трагедијата, тврдат бугарски експерти

Повеќето бугарски медиуми во изминатите два дена објавија анализи, цитирајќи бугарски сообраќајни експерти, во кои за катастрофалната автобуска несреќа во која загинаа 45 лица...

Возачот загинал прв, затоа вратите не се отвориле – а луѓето останале затворени, вели новинарка на БТВ

Репортерката на БТВ Новините, Мариета Николаева, ја следеше реакцијата на институциите во првите часови по тешката несреќа со автобус на автопатот Струма, пренесува утрово бтв...

Несоодветна брзина и заблуда на возачот се најверојтано причините за големата автобуска несреќа

Несоодветна брзина и заблуда на возачот се најверојтано причините за големата автобуска несреќа изјави за Битиви Васко Пиргов секретар на регионалниот совет за безбедност,...

Изгорениот автобус возел во конвој со уште 3 други автобуси, тој бил последен во редот

Македонски државјани се сопственици на транспортната компанија чиј автобус изгоре на автопатот Струма, дознава бугарска НОВА. Од таму велат дека претставникот на компанијата, кој е...
- Advertisement -

Последни објави

Д-р Чубрило го разби митот за јаболковиот оцет: Вака се пие правилно и помага за слабеење

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им...

Шokaнтнo видeo: Meдицинcka cecтpa фaтeнa kako ЛAЖНO вakциниpa пaциeнти

Пoлициjaтa вo Итaлиja ja yaпcи мeдицинckaтa cecтpa oд Пaлepмo зa koja co oфициjaлнa иcтpaгa бeшe yтвpдeнo ги лaжиpaлa cepтифиkaтитe...

Ha Водици cите одат по света вода, но постои верување дека ова не треба никако да се заборави

Богојавление е ден кога според преданието, божјиот глас објавил дека Исус е негов син и се верува дека воочи...
- Advertisement -

Препорачано

Шokaнтнo видeo: Meдицинcka cecтpa фaтeнa kako ЛAЖНO вakциниpa пaциeнти

Пoлициjaтa вo Итaлиja ja yaпcи мeдицинckaтa cecтpa oд Пaлepмo...
- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Ако видите некој со ваков знак на дланката – веднаш повикајте помош!

Кампањата „Црна точка“ (Black dot campaign) почнала на една...
error: Содржината е заклучена!