Новости

Честитајте го празникот на најблиските: Ова се најубавите пораки за Велигден

Велигден е најубавиот православен празни, а ова се најубавите пораки. *Нека од Велигден до Велигден биде присутна кај сите вас … ЉУБОВТА … ИСКРЕНОСТА …...

Денеска е Велики петок: Не смеете да ги правите овие грешки

Велики петок е најтажниот ден во календарот на секој христијанин. Постојат неколку правила кои треба да се почитуваат на тој ден. Традицијата вели дека Велики...

Денеска е Велики Понеделник: Еве што треба да правите

Велики Понеделник е првиот ден од Страстната Седмица. Според источното христијанство тој е трет ден од Страсната Седмица, односно ден по Лазаровата Сабота и...

Млад човек кој го предвиде конфликтот во Украина има СТРАШНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Најлошото допрва доаѓа

TickToker, кој тврди дека е патник низ времето, објавува катаклизмични пророштва Непознат млад човек, кој се прослави со своите видеа за иднината на социјалните мрежи,...

Колку изнесува скриеното богатство на Путин? Од бројките ќе ве заболи глава

Рускиот претседател Владимир Путин наводно е најбогат човек во светот со скриено богатство од 200 милијарди фунти. Тој годишно заработува околу 70.000 фунти годишно...

Сега е повеќе од јасно зошто во медиумите се појавува само таткото на Матеј: Конечно јавноста дозна што се случува со мајката на исчезнатото...

Ненад Периш, таткото на исчезнатиот 27-годишен Матеј Периш, минатата недела се врати во Сплит после два и пол месеци поминати во Белград. Тој во...

Брачен пар со ќерка едвај избегал од Мариупол: Русите пукаа во луѓе кои чекаат ред за вода

Приказната на семејството Шветс од Русија го потресе целиот свет. Дмитро и Тања во првите 23 дена од војната биле сокриени во подрум во...

Видео кое стана хит: Путин само сака да се ракува, но другите изгледа не сакаат со него

Корисник на социјалната мрежа ТикТок под корисничкото име @ vinil_26 објави видео на кое се гледа како луѓето постојано одбиваат да се ракуваат со...
- Advertisement -

Последни објави

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои ќе БЛЕСКААТ од среќа до 2025 година: Сите врати ќе им бидат отворени

Веќе пишувавме на кои знаци среќата ќе им се насмевнува до крајот на оваа година, а денес дознаваме кого...

Утре се МЛАДЕНЦИ: Ако сакате да имате УСПЕШЕН брак, мора да ги почитувате ОВИЕ обичаи

Денешниот голем празник е посветен на брачните парови. Нашата православна црква и нејзините верници денес го слават големиот црковен...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

Мудри еврејски поговорки: Сите се жалат на беспарица, никој на недостиг на мозок

„Родителите ги учат децата да зборуваат, децата ги учат родителите да молчат“
error: Содржината е заклучена!