Новости

ФОТО: Докторите ѝ се поклонија на девојката чие семејство одлучи да ги донира нејзините органи

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација на срце во Македонија. Станува збор за 27-годишно момче кое доби срце од почината млада...

Алсат-М: Рашковски во Побожје гради луксузна хациенда за 100.000 евра

Семејството на Драги Рашковски, поранешен генерален секретар во Владата, сега секретар за мониторинг и поддршка на институциите при релизација на програмите за работа на...

СКОПЈЕ: Агент за недвижности продал ист стан на повеќе купувачи

По неколку години, повторно манипулација со продавање на станови. За еден ист стан во Скопје, капар плаќаат тројца купувачи, открива МИА. Притоа, обидот да...

30.000 вработени ќе останат без приходи: Угостителите бараат итна финансиска помош

Околу 30.000 работници ќе останат без приходи поради затворањето на угостителските објекти, предупредува Туристичко-угостителската комора при Сојузот на стопански комори. Комората бара итна финансиска помош...

Филипче: Вирусот е мутиран и за неколку часа прави компликации и кај млади лица

Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција за нови рестриктивни мерки нагласи дека се соочуваме со бран од мутација на вирусот која сега...

Заев ги кажа новите мерки: Полициски час од 20 часот – се затвораат угостителските објекти

На денешната седница на БВладата донесовме одлука за дополнителни мерки. Најновите тенденции кои што ни се презентирани од здравствените власти јасно покажуваат дека британскиот...

Нови рестриктивни мерки од утре: Ќе се зголеми полицискиот час во Македонија, кафеаните под клуч!

Поради влошената епидемиолошка состојба во земјава, од утре ќе бидат воведени нови рестриктивни мерки во Македонија, дознава КУРИР. Имено, како што неофицијално дознаваат од порталот, утре до...

Грција се отвора за туристи на овој датум – познато дали и ние ќе можеме да патуваме таму

Задоволство од предлогот на Европската комисија за воведување дигитален зелен сертификат за патувањата во кој ќе бидат вклучени податоците дали лицето е вакцинирано или...
- Advertisement -

Последни објави

Работела во Германија 40 години и градела вили за своите синови, а тие по смртта на нејзиниот сопруг ја исфрлиле на улица

Децата растеа во изобилство, затоа што семејството Цветковиќ солудно заработуваа. Брачни пар Цветковиќ од Лескоец цели 40 години работеше...

Посвоиле куче без да го видат – Кога ја отворија вратата од камионот, се случи нешто НЕВЕРОЈАТНО!

Трејси Вајат ја основала својата организација за помагање на животни во 2011 година, пренесува порталот „Likemag“. Се започна со тоа...

ИСПЛИВА ПОТРЕСНА СНИМКА ОД ПОСЛЕДНИТЕ ЧАСОВИ НА ТОШЕ! Пејачот се видел со оваа жена која му порачала: Те сакам, чувај се, пота повеќе го...

Музичката сцена во регионот години после загинувањето на Тоше Проески неможе да се помири со неговото прерано заминување, сега...
- Advertisement -

Препорачано

- Advertisement -

ПРЕПОРАЧАНОRELATED
Recommended to you

ФОТО: Докторите ѝ се поклонија на девојката чие семејство одлучи да ги донира нејзините органи

На Клиниката за кардиохирургија ноќеска беше извршена втората трансплантација...
error: Содржината е заклучена!